Beşiktaş maçında ceza var mı?

Şükrü Saracoğlu Stadı’nın Galatasaray derbisindeki tezahüratlar nedeniyle kapanması gündemdeydi ancak ilginç bir gerçek ortaya çıktı!

Derbiden sonra kaptan Emre taraftarın karşısında, “Her sene böyle” diye başlayan, “k…lar, s…lar, k…mak” diye devam eden bir tezahürat yaptırdı. 50 bin kişinin bir ağızdan söylediği ‘yakışıksız’ sözler nedeniyle F.Bahçe’nin ceza alacağı söylendi. Maçın temsilcileri Kayhan Alyürük, Sırrı Tug, Raşit Yüksel de bu tezahüratları açık açık raporuna yazdı. Ancak Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu Talimatnamesinde tezahüratta geçen ifadelerin ceza karşılığı bulunmuyor. Bu durumda Fenerbahçe’ye “kötü ve çirkin tezahürat” nedeniyle para cezası geleceği, Beşiktaş maçını da dolu tribünlere oynayacağı belirtildi. (Fotomaç)

Emre Belözoğlu, talimatta bununla ilgili suç maddesi bulunmadığı için PFDK’ya sevkedilmedi. Geçmişte de Tuncay Şanlı, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan Fortis Türkiye Kupası’nda yaptırdığı “Bir baba hindi…” tezahüratı nedeniyle PFDK’ya tedbirsiz olarak sevkedilmiş ve sadece uyarı almştı…

Önceki İçerikEmre Belözoğlu: 1999’daki derbi galibiyetini hatırlamıyorum bile!
Sonraki İçerikİsmail Kartal: Hamzaoğlu’nun tüm hamlelerini tahmin ettim, yendim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz