“Evet” diyebilmek için engelleri aştı

Bursa‘da yaşayan Kübra Denizci (35)  16 yaşındayken balkondan düştü ve boynu kırıldığı için hayatını tekerlekli sandalye ile sürdürmek zorunda kaldı. 19 yıl boyunca hiçbir engele teslim olmayarak hem liseyi hem de iki üniversiteyi bitiren ve üstelik dünyadaki ikinci engelli kadın ralli pilotu olmayı başaran Kübra Denizci (35), bu kez kendi düğünü için tüm engelleri aştı. Denizci, düğününde 5 dakika da olsa ayakta durabilmek için özel hazırlandı. Denizci, özel bir protezle giydiği gelinliği ile nikah memurunun sorusuna ayakta durarak ‘Evet‘ demeyi başardı.

Bursa’da yaşayan Kübra Denizci, 16 yaşında balkondan düştü ve boynu kırıldığı için hayatını tekerlekli sandalye ile sürdürmek zorunda kaldı. 19 yıl boyunca hiçbir “engele” teslim olmayarak hem liseyi hem de iki üniversiteyi bitiren, ardından klinik psikolog olabilmek için yüksek lisans bitiren ve üstelik dünyadaki ikinci engelli kadın ralli pilotu olmayı başaran Denizci (35), bu kez kendi düğünü için tüm engelleri aştı.

Geçtiğimiz hafta, kendisi gibi ralli pilotu olan Ahmet Keskin ile Kocaeli’de gerçekleştirilen masal gibi bir düğün töreniyle dünya evine giren Denizci, düğününde ayakta durabilmek için, Romatem Bursa Hastanesi’ndeki doktoru Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Esin Selimoğlu ve fizyoterapistleri ile haftalarca çalıştı.
Denizci, gelinliğinin altına giydiği özel bir protezle, nikah memurunun sorusuna ayakta durarak “evet” demeyi başardı ve bu 5 dakika için günlerce çalıştığını söyledi. 
Denizci, “İnanılmaz heyecanlıyım, çok büyük bir emek var. Uzun zamandır, burada 5 dakika ayağa kalkabilmek için uğraşıyorum. Biz hayatımızı güzel bir şekilde birleştirdik ve ben de onun yanında dimdik durmak istedim. Bunun için bir protez şeklinde uzun yürüme cihazı yaptırdık ve bu hayalim gerçekleştiği için çok mutluyum.

Kazadan beri hep bir çabam vardı, fizik tedavi alarak ayakta durmaya çalışıyordum ve herkesin önünde ilk defa bugün bu hayalim gerçek oldu” diye konuştu. Ahmet Keskin ise heyecandan konuşmakta zorlanarak “Hayal ettiğimiz şey gerçekleşti, şu anda konuşamıyorum da heyecandan. Onun ayakta olması bize inanılmaz güç verdi. Ben ileride daha da iyi olacağına inanıyorum” dedi.

Uzun süredir Denizci’nin fizyoterapi süreçlerini takip eden Romatem Bursa Hastanesi’ndeki doktoru Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Esin Selimoğlu ise, Kübra için “Bir başarı abidesi adeta” diyerek şunları söyledi:

“Kübra 16 yıl önce yüksekten düşme sonrasında belden aşağısı felç olmuş bir hastamız. Bugünkü geldiği noktada bir başarı abidesi diyebiliriz kendisine. Çünkü o günden itibaren durumunu kabul etmiş, hiç bıkmadan usanmadan fizyoterapi programlarına devam etmiş, hatta hayatına devam etmiş, tekerlekli sandalyeyle fonksiyonel durumda hayatını sürdüren bir hastamız.
Bu arada üniversiteye gitmiş, çok güzel bir işi var, bir yarış pilotu ve en önemlisi de hayatında bir dönüm noktasında, en büyük hayali olan ayakta, müstakbel eşine belediye başkanının karşısında ‘evet’ demek. Onun başarılarıyla biz de çok gurur duyuyoruz.”

Önceki İçerikKazananlar kulübü… Bülent Tuncay, Gaziantep FK- Galatasaray maçını yazdı
Sonraki İçerikTürk atletizminde devrim şart oldu! Erdoğan Arıpınar: Türk atletizm kadroları yenilenmeli ve gelecek planı çizilmeli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz