Mahmut Uslu strateji gereği konuştu!

Milliyet yazarı Ercan Güven bugünkü köşe yazısında Caner Erkin – Talisca gerginliğiyle ilgili ilginç yorumlarda bulundu.  Mahmut Uslu’nun Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrası Caner Erkin ile ilgili söylediği sözlerin bir strateji içerdiğini savunan Güven, Talisca ile kavga sonrası Fenerbahçeli yöneticinin amacına kavuştuğunu belirtti.

Yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Talisca’nın “ben merkezci motivasyonu” biraz gri dursa da soyunma odasında ona ilk hesap soranın Caner olması, sebep-sonuç açısından siyah ve beyaz kadar nettir…Birinci sebep o sırada Şenol Güneş’in soyunma odasında değil tribünde olması!..Neden yok “otorite”?..Sinkaf cezası.Çok mu göreceğiz şimdi oğlu yaşındaki adamların itişmesini?İkincisi Caner’in ayarlarıyla oynanmış olması!İlkini Şenol Hoca kendisi, ikincisini Mahmut Uslu yaptı.

* * *

Beşiktaş’ın “cezalı hoca” dezavantajını katlamak amacıyla derbi sonrası mikrofonlar önüne gelmesinin ve ceza gerektirecek açıklamalarda bulunmasının bir hikmeti varmış demek ki, Mahmut Bey’in.Ve futbolcu egolarını hesaplayıp kaosu kolaylaştırmak amacıyla Caner’in alarm düğmesine basması nafile çaba değilmiş.Uslu, elbette Caner’i en iyi tanıyan yöneticilerin başında geliyordu ve Caner’in yumuşak karnını çok iyi biliyordu. “Beşiktaş taraftarına aşırı sevgi gösterisi” gibi sudan bir bahaneyle doğrudan kimyasına müdahale ederken sonuçları tahmin ediyordu.Maksat Caner’i mahvetmek değildi elbet…Caner üzerinden yürüyerek şampiyonluk yarışındaki en önemli rakibin ahengini bozmaktı.Başardı mı?Sonuna kadar.

Bu yorum tartışılır: Mahmut Uslu ne umduysa kavuştu; hedefi 12’den vurdu

* * *

Gerçi Beşiktaş’ı yönetenler oltaya atlamadı ama futbolcuların aynı basireti gösterdiği söylenemez.Boğaz sıkan Gökhan’a, sandalye tekmeleyen Negredo’ya, birbirine giren Talisca’ya, Caner’e ve en önemlisi ilk defa “bırakıp gitmek” kelimelerini cümle içinde kullanan Şenol Güneş’e bakınca, sayın Mahmut Uslu’nun nasıl usta bir “stratejist” olduğu ortaya çıkar.Sakın kimse “sinirlendi ağzından kaçtı” falan demesin Mahmut Bey için. Zekasına ve tecrübesine hakaret etmesinler.Sayın Uslu ne umduysa ona kavuştu; hedefi tam 12’den vurdu.

* * *

Bu demek değildir ki, Caner’i sinir tellerinden kontrbas yapmasını, Fikret Orman’a laf atmasını makul/mantıklı ve etik bulmalıyız sayın Uslu’nun. Ben sadece zekasına/tecrübesine şapka çıkarıyorum.Yapılanın iyiliği veya kötülüğünden ayrı olarak proje ve uygulamadaki titizliğin hakkını vermek gerek.Düşünün; aslında hırsızdan başka bir şey olmayan hayal kahramanı Arsen Lüpen bile yetenekleri ve aklı sayesinde okurlar ile izleyiciler açısından sevilip takdir edilmez mi?

* * *

Artık Beşiktaş düşünecek…Çünkü bir yandan futbolcuların hırsını, motivasyonunu koruyup bir yandan tansiyonu düşürmek zor iştir. En azından rakibin kimyasını bozmaktan daha zor.

Önceki İçerikAmed Sportif Faaliyetler’den taraftar grubuna tepki: Barikat grubu maddi beklenti içinde
Sonraki İçerikUğur Meleke’nin Kuzey Kore benzetmesi Cem Dizdar’ı kızdırdı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz