TSA sahibi ve TMOK Fair Play Komitesi Başkanı Erdoğan Arıpınar, TMOK Başkanı Uğur Erdener’in uluslararası arenadaki pozisyonuna dikkat çeken bir yazı kaleme aldı:

Türkiyemizde dünya sporunu izlemek isteyen spor okuyucuları ve TV, radyo izleyicileri hem çok şanslı, hem de çok da şanssız.

‘Niçin’ sorusunun karşılığı şu: Türk spor tarihinde Türk Spor Adamları ilk defa uluslararası alanda bu dönem çok önemli bir koltuğa sahip. Dünya sporunun en üstündeki kuruluşu IOC kısa adıyla anılan Uluslararası Olimpiyat Komitesinin Başkan Yardımcısı bir Türk.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin ve Dünya Okçuluk Federasyonu’nun Başkanı olan Prof. Dr. Uğur Erdener, başkan Thomas Bach’ın sağ kolu. Bir çok önemli görevde IOC’yi o temsil ediyor. Tüm dünya spor haberlerin merkezinde.

Bizim okuyucuların ve TV, Radyo spor dinleyicilerinin şanssızlığı ise: Türk Spor Medyasının bundan yararlanamaması.. Önemli konuları ona sormayı akıl edememesi. Bir profesyonel futbol kasırgasına kapılmış gidiyorlar. Bizim Türk  Spor Ajansı ülkemiz spor sorunlarının yanı sıra; dünya sporundan da haberler aktarmaya çalışıyor. Son günlerin en önemli konusu AIBA kısa adıyla anılan Türkiye’nin de madalyalar kazandığı boksun ana kuruluşu Uluslararası Boks Federasyonunun durumu idi .Ben iyi bilgiyi  almak için başkan Erdener’e sordum. Beyanat değil, bilgi verdi.

Tokyo Olimpiyatında boks ne olacak? AIBA’nın IOC tarafından  çalışmasının dondurulmasını hepsini, TSA takipçileri için açıkladı. İşte IOC- AIBA olayının net açıklaması:

IOC kararı kesin ve çok haklı bir karar. IOC AIBA üyelerini defaatle uyardı ve ona rağmen mevcut Başkanı seçtiler. Bu kişinin adı ABD Maliyesinin listesinde yer alıyor, yani dünyanın hiçbir yerinde USD işlemi yapamaz, batı dünyasına seyahat edemez, AIBA hiçbir yerde Dolar hesabı açamaz. Ayrıca hiçbir Isviçre bankası AIBA’ya hesap da açmıyor. Şu anda zaten merkezi Lozan’da olan bir kuruluş da bu kararı uyguladı. Bu kişi nasıl AIBA’ya başkanlık yapacak? Asla mümkün değil.

Şu anda AIBA 2020 Tokyo Olimpiyatları ile ilgili hiçbir işlem yapamaz, gerek IOC, gerekse Tokyo 2020 logolarını hiçbir yerde kullanamaz, IOC’den hiçbir maddi katkı alamaz. AIBA üyeleri oturup akıllarını başlarına alıp başkan için karar verecekler. Boksörler için ise hiçbir problem yok, onlar IOC’nin belirleyeceği kurallar içinde Olimpiyata katılacaklardır’’

Başkan Erdenere teşekkürler. Başarılar. Türk Spor Medyasına da bir not. ‘’Arkadaşlar Uluslar arası bir konuda başınız sıkışırsa, en doğru bilgiyi bizden olan  Sn. Erdener’den alırsınız. İşte @adresi…Uğur ERDENER (erdenerugur@gmail.com)

Önceki İçerikBir dönem FBTV’de çalışan ve Acun Medya’da çalışırken öldürülen Alper Baycın’ın katili için ömür boyu hapis cezası istendi
Sonraki İçerik10 Vodafone KaraKartallı, “Güzel Adam Süreyya” ile tanıştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz