TMOK Fair Play Komitesi Başkanı ve duayen gazeteci Erdoğan Arıpınar, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a hitaben bir açık mektup yayınladı:

TBMM Başkanı Sayın Şentop’a açık mektup

Ülke sporu için çok önemli bir konuda, Ülkemizin ana direği Büyük Millet Meclisi’nin Başkanı Sn. Mustafa Şentop’a açık bir mektup yazmam gerekti.

Sayın Mustafa ŞENTOP

BMM Başkanı,

Sayın Başkan,

Türkiye’nin 68 yıldır kurucu üyesi olduğu Avrupa Konseyi’nin ülkemiz sporuna büyük yararlar sağlayacak Spor Kuruluşu EPAS’a tüm ülkeler üye oldukları halde; Türkiye’nin hala üye olmaması, BMM Milli Eğitim Gençlik ve Spor tali komisyonunda her nedense, 7 yıldır bekletilen Bakanlar Kurulunun “uygundur” kararıdır. Bugün Cumhurbaşkanımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığında 15/3/2012 tarihinde “uygundur” imzası ile Büyük Millet Meclisi’ne 26/Mart/2012’de Milli Eğitim Gençlik ve Spor tali komisyonuna 1/594 sayı ile havale edilen Türkiye’nin EPAS’a üye olması konusu hala BMM gündemine gelmemiştir. Avrupa Fair Play Birliği’nin (EFPM) 25 yıldır 2’nci Başkanı olarak katıldığım Avrupa Konseyi’nin spor kongresinde, “Türkiye niçin yok? soruma, “Sizin BMM’nizde bekliyor” cevabını aldım. Konuyu ajansımın (TSA) Web sayfasındaki sütunumda yazdım, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da konuyla ilgilenmesini istedim. Şimdi, size ülkem adına başvurmaya karar verdim. 2019 Avrupa Konseyi Spor Kongresinde Türk Bayrağını da görmek hepimizi mutlu edecektir.

Saygılarla

Erdoğan ARIPINAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here