UEFA ödüllü futbol antrenörü Fikret Kadıoğlu, Fenerbahçe- Göztepe maçını spor yazarı Bülent Tuncay’la Futbolmedya Youtube kanalında değerlendirdi. İşte Kadıoğlu’nun Fenerbahçe tespitleri:

  • Haftalar önce söyledik, Fenerbahçe iç saha maçlarında çift santrfor oynamalı diye. Bu maçta Atınç- Alpaslan stoper ikilisini ancak çift santrforla aşabilirdiniz.
  • Fenerbahçe’nin yediği golü amatör takım yeme. Rakip alandayken savunma oyuncusu rakibini önüne almalı, arkasına değil. Caner nasıl savunma yapılacağını bilmiyor.
  • Topu rakibe bırakma stratejisi yanlış bir sistem. Bunun bir yerde çökeceği belliydi. Erol Bulut bu işin altından kalkamadı. Ben sezon içinde hoca değişikliklerine sıcak bakmam ama Erol Hoca, yönetimin istifa baskısı oluşmadan “Ben beceremedim” diyerek ayrılmalı.
  • Mesut Özil hazır değil. Fenerbahçe’de adam eksilten kimse yok. Mesut, taraftar baskısından ve başkan istediği için oynatılıyor. Geçen hafta çıkarıldığında tepki verir gibi olmuştu. Yıldız oyuncuyu çıkarmak zordur, Erol Bulut bu kez buna cesaret edemedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here