Fenerbahçe yeni kaosa hoşgeldi!

Sezonun ilk maçlarını oynamak çok zordur. Üstelik rakibiniz bundan önceki sezonlarda hep başınıza sorun açtıysa işin güçlük katsayısı daha da artar. Buna bir de takımını sezona hazırlamayan, kurmayan ve de iyice tanımayan bir teknik patron durumu eklerseniz sorun daha da büyür. Bir takım, iddialı hazırlandığı bir sezona elbette iyi bir başlangıç yapmak ister. Ama bunun için takımın başındaki teknik patronunun takımını çok iyi tanıması gerekiyor.

5 gün önce gelmiş Dick Advocaat’a emanet edilmiş Fenerbahçe takımının tüm bu sorunların ilk maçta üstesinden gelmesi zor gibi gözüktü. Söz Advocaat’tan açılmışken, Grooshoppers maçı sonrası hızlı bir başlangıç yapan Hollandalı için duyduklarımızı ve bildiklerimizi dile getirelim isterim. Öncelikle daha birkaç gün önce Rio’da Hollanda ve İngiliz futbolunu çok iyi tanıyan gazeteci dostlarımızla yaptığımız sohbeti dile getirelim. Advocaat’ın Fenerbahçe’ye transfer olduğunu duyduklarında bana söyledikleri laf “Size bol malzeme, hoş geldin kaos” dediler. Söyledikleri ilk cümlenin başında Advocaat’ın tanımının ‘şaşkın general’ olduğu vardı.

basak2_51750_8492154PEREİRA’NIN YERİNE YENİ DERT

İddia ettikleri hücumu düşünür, savunmayı unutur. Krizlerin altından kalkmasını asla bilmez. Maç elinden giderse ne yapacağını şaşırır. Sonra bir de anlamsız rotasyon merakı vardır. Bu da tamamiyle olayı ben kontrol edeceğim egosundan kaynaklanır.

Ona göre futbolcular değil, her şeyi kendisi yönetir. Aldığım tüm bu bulgular ışığında Rio’dan döner dönmez izlediğim Fenerbahçe maçında yabancı gazeteci dostlarımızın ne kadar haklı olduğunu gördüm. Maçın başında savunma yerleşim hatasından yenilen gole bir türlü olumlu bir karşılık verilemedi. Kaldı ki, ben daha üç gün önce Grasshoppers maçında başarılı olmuş bir kadroyu bu kadar değiştirip silahlarını kenarda bırakıyorsan, nasıl arzuladığın sonuca varacaksın?

Kurduğun yapay ve sanal baskı anlayışı sana maç kazandırsa bile Fenerbahçe takımını bir yerlere götürmez. Açıkçası Pereira’yı gönderdiniz ama başınıza başka bir dert aldınız. Umarım ben haksız çıkarım ama ilk maçın görüntüsü bana galiba haklı olacağım gibi geldi. Nasıl Galatasaray Rijkaard’ı getirdiğinde bir hata yaptıysa, Fenerbahçe de aynı hatayı yaptı.

ESAT YILMAER- karar

Esat Yılmaer

Önceki İçerikFenerbahçe Fatih Terim Stadı’nda yine kaybetti: 1-0… Mehmet Topal ilk kez kızardı… Advocaat neler söyledi?
Sonraki İçerikBeyaz Futbol sezonu açtı! Yeni sezon kadrosunda kimler var?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz