“Bana rüşvet teklif ettiler”

Şike davasının savcısı Mehmet Berk, 360 TV’de yayınlanan Telegol programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Mehmet Berk’in açıklamaları:

“Ben ömrü hayatım boyunca vicdanen rahatsız olacağım bir karar vermedim. Yaptığım her şeyin arkasındayım. Savcılık makamı savunma makamı değildir. Mehmet Ali Aydınlar’a dava açıyorlarmış. Bana dava açılırsa savunmamı yazılı yaparım. Bunu da açıklamayla yaparım. Rüşvet teklifinde bulunanları, siyasi baskıları her şeyi anlatırım. Ben meslek hayatım boyunca kimseden korkmadım. Karşımdaki zenginmiş güçlüymüş hiç korkmadım.”

HEP ŞEREFİMLE YAŞADIM
“20 yıl boyunca hep şerefimle çalıştım. Bir tane kasıtlı iş yapmadım. Herkesin hatası olabilir ama bilerek, kasıtlı, talimatla yaptığı hiçbir şey olmadı. O dosyada benim kasıtlı bir şey yaptığımı, gelen evrakla iş yaptığımı çıkarsınlar gelsin beni idam etsinler. Öyle bir şey ortaya çıksın ben kendimi köprüden atarım.”

TAPELERE BAKAN “YAPMADILAR” DİYEMEZ
“400 sayfalık iddianame yazdım ben, her şey somuttu. Tapelerin montaj olduğu, sonradan ekleme bölümler olduğu konuşuluyor. Böyle bir şey bulunursa beni assınlar. Bu dava UEFA’ya gitti, CAS’a gitti. Bunlar kapalı kapılar ardında olmamıştır. Ben duyduğumu söylüyorum. Bu insanların bu şeyleri yaptığı ortaya çıktı. Cezalarını aldılar. Yeniden yargılama kararı da çıktı ve beraat ettiler. Bu tapelere bakarak kim bu insanlar bu suçları yapmadı direbilir ki. O gün ne karar verdiysem bugün de aynısını verirdim.”(sporx)

Önceki İçerikMahkemede aklanan Fenerbahçe yönetimi karşı dava hazırlığında ama bu davalar…
Sonraki İçerikCruyff: Van Persie topa vuramıyor. Onu böyle görünce…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz