TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor, eski oyuncuları Ruud Boffin‘e alacaklarını ödemediği gerekçesiyle 6 puan silme cezası ve transfer yasağı aldı.

Boffin konusuyla ilgili açıklama yapan siyah-kırmızılı camia, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 6 puan silme cezası ve 2 yıl transfer yasağı alındığını duyurdu. Eskişehirspor‘dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TEKLİF KABUL EDİLMEDİ

“Kulübümüz eski oyuncularından Ruud Boffin ile geçmiş dönem alacaklarına ilişkin görüşmelerimiz kendisine sunduğumuz ödeme planlarına rağmen olumlu sonuç vermemiştir. Eski oyuncumuza alacaklarına karşılık kulübümüz tarafından 75 bin euro değerinde bir ev ve 24 ay taksitle bin euro teklif edilmiştir ancak olumlu dönüş alınamamıştır.

Bu sebeple kulübümüze 6 puan silme cezası ve 2 dönem transfer yasağı federasyon tarafından tebliğ edilmiştir. Eskişehirsporumuz ne olursa olsun kendi yetiştirdiği oyuncularla, şanlı tarihinde her zaman olduğu gibi layık olduğu yere ulaşmak için taraftarıyla birlikte yoluna emin adımlarla devam edecektir. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Önceki İçerikSurvivor Aşkım kim? Survivor’da yarışan Aşkım Burçe Tunay kaç yaşında?
Sonraki İçerik30 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Gazeteler baskıdaki gazeteleri ne yapacağını sorguluyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz