Trabzon’da Ted Fırtınası

Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından Trabzon’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Eskrim Şampiyonası sona erdi.

Trabzon

Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından Trabzon‘da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Eskrim Şampiyonası sona erdi. Şampiyonanın son gününde minikler epe takım kategorisinde 23 erkek, 16 kız takımı mücadele etti.
Minik erkekler epe takım kategorisinde İstanbul ferdi A takımı altın madalyayı kazandı. Antalya ferdi A takımı Türkiye ikincisi olarak gümüş alırken, İstanbul TED Spor Kulübü, Türkiye üçüncüsü oldu ve bronz madalyaya ulaştı.
Deniz Fergan Öztürk, Yalgın Yeter ve Çınar Öğüt’ten oluşan TED Spor Kulübü’nün minik eskrimcileri başarılarını antrenörleri Afiz Guluyev ile kutladı.
Minik kızlar epe takım kategorisinde ise TED turnuvayı 4’üncülükle tamamlayarak eskrim otoritelerinin takdirini kazandı.
Kızlar Epe dalında hem süper minikler hem de minikler kategorisinde yarışan Dalya Kıyıcı performansı ile dikkat çekerken hedefinin önce milli takım, sonra Avrupa şampiyonluğu olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here