TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı

Marmara Üniversitesi’ne Konuk Oldu

Fair Play Üniversiteler Kervanı, Marmara Üniversitesi’nde 5 Aralık Cuma günü gerçekleştirdiği sunumda yüzlerce öğrenciye Fair Play’i anlattı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) 2014 yılından bu yana 53 okulda 100 bine yakın üniversite öğrencisine ulaşarak Fair Play’i anlattığı TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı’nın bu yılki son durağı İstanbul’da Marmara Üniversitesi oldu. 

Erdoğan Arıpınar başkanlığındaki Kervan heyeti 4 Aralık Salı günü Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar’ımakamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi, Rektöre Fair Play anı şilti takdim etti. Üniversite öğrencilerinin ve ülkemiz genç kuşağının Fair Play değerlerini benimsemesi konusunda atılabilecek adımlar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Avrupa Fair Play Birliği’nden Tanıtım dalında büyük ödül kazanan Dünya Karikatür Sergisi’nin Kervan üyeleri ve Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Pınar ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Veysel Küçük tarafından açılmasının ardından öğrenciler TMOK Fair Play standı ve sporsorlar Nobel İlaç ile Altınordu ve Hacıbekir stantlarına yoğun ilgi gösterdi, ödül kazanan eserleri büyük bir beğeni ile inceledi ve ardından panelde geçildi.

Panelin öncesinde Fair Play’e katkıları nedeniyle  madalya ve sertifikaları takdim adeldi.

Dekan Prof. Dr. Salih PINAR (TMOK üyesi), Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Veysel KÜÇÜK, Dekan Yardımcısı Dr. Sinan BOZKURT, Talebe Birliği Başkanı Serdar GÖKCAN, Milli Kürekçi Fatih ÜNSAL’a takdim edilen madalyaların ardından panel başladı.

Dekan Prof. Dr. Salih Pınar Salih’ın moderatörlüğünü yaptığı, yüzlerce öğrencinin yoğun ilgi gösterdiği panelde, adil ve vicdanlı oyunun başarı hedeflerinden önce gelmesi gerektiği, Fair Play düşünce yapısına sahip toplumların günlük yaşamlarında da buna uygun hareket etmeleri ile daha iyi ve aydınlık bir geleceğe ulaşabileceği öğrencilere interaktif sunumlarla anlatıldı.

Milli kürekçimiz Fatih Ünsal ve milli maraton sporcusu İsmail Akçay’ın da panelde yer alarak öğrencilere kendi kariyerlerinden Fair Play örnekleri anlattığı anlar, öğrencilerin yoğun ilgi ve beğenisi ile karşılandı.

Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar’ın açılış konuşması ile başlayan panelde, daha sonra TMOK’unfaaliyetlerini anlatan bir video izlendi. Ardından Kervan üyeleri Murat Faruk Özbay, Remzi Yılmaz, Semra Demirer ve Teoman Güray’ın yanı sıra projenin sponsorları Nobel İlaç ve Altınordu Futbol Kulübü adına temsilcileri tarafından yapılan sunumlar da büyük ilgi topladı. Altınordu Futbol Kulübü’nün sunumunun ardından söz alan Beden Eğitimi Öğretmeni Süleyman Önal, kulübün altyapıya verdiği önemin ve Türk sporculara sağladığı imkanların diğer kulüplere de örnek olması gerektiğini belirtti ve kulübü tebrik ettiğini söyledi.

Etkinlik, sunumların ardından Fair Play andının okunması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Marmara Üniversitesi ile 5 yıldır devam eden projenin 2018 yılı tamamlanırken, Kervan yoluna 2019 yılında yeni kentler ve yeni üniversitelerle devam edecek.  

 

 

Önceki İçerikİBB Başkanlık Kupası Spor Şöleni’nin şampiyonları belli oldu
Sonraki İçerikBilal Özcan’dan Oğuzhan Özyakup- Demet Özdemir iddiası!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz