Fatih Terim, hedef tahtası olan Emre’yi hem eleştirdi hem de sahip çıktı! Oyuncusunu hatalı bulduğunu v e bunu kendisine söylediğini belirten Terim, “Ama linç etmeyelim, itidalli ve töleranslı olalım” dedi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrası siyah beyazlıların hedef tahtasına oturttuğu Emre Belözoğlu’na iki açıdan yaklaştı. Oyuncusunun hatalarını kabul eden ve bunları yüzüne söylediğini belirten Terim, Emre’ye linç kampanyası yürütülmesinden ise yakındı.

Kritik Hollanda maçı öncesi taktik, sonuç gibi konular yerine kişilerin tartışılmasından yakınan Terim, bunun genel bir hastalık olduğunu savundu.

“Sahada olanın sahada kalması gerekir, bunu beceremiyoruz, olayı uzatıyoruz, başka yöne çekiyoruz” diyen Terim, Emre’nin yaptıklarını tasvip etmediğinin altını çizdi. “Yaptıklarını tasvip etmediğimi, kampa geldiğinde Emre’nin yüzüne karşı söyledim” diyerek eleştirilerini dile getiren tecrübeli hoca, ardından oyuncusuna sahip çıktı. “Onun da ailesi var, hedef göstermek hoş değil” diyen Terim, şunları söyledi: “Yaptığı pek çok şeyi tasvip etmediğimi kendisine de söyledim. Ama bunlar, Emre’nin bir çok iyi yönünü görmememiz gerektiğini göstermez. Linç etmeyelim, itidalli ve töleranslı olalım. Bir meslektaşıma (Bilic’e) yapılanı doğru bulmam ama oluyor işte sahada. Emre de istemeden yaptığını söylüyor ama olayı başka yerlere çekiyoruz”

Milli Takım üzerinden kulüpçülük yapılmasını da eleştiren Fatih Terim, “Milli Takım’da iki renk var; biri kırmızı, biri beyaz. Burada başka renk yok! Burası kulüp fanatizminden uzak olması gereken bir yer” ifadelerini kullandı.

Kampa geldiklerinden beri hem Emre’nin hem de Gökhan Töre’nin kötü günler geçirdiğini belirten Terim, bu durumun takımdaki diğer futbolcuları da etkilediğini söyledi. Milli maçın derbi sonrasına denk gelmesinden ötürü olacakları tahmin ettiklerini ve bu yüzden kampı en başta Almanya’ya aldıklarını da kaydeden Terim, “Ama yine de bugünkü iletişimde uzak kalamıyoruz” diye yakındı.

Hollanda maçını kaybetmeleri durumunda ne söylerlerse söylesinlen bunların kendisini haklı gösteremeyeceğini de belirten Fatih Terim, “Ama maçtan önce bu çocukları doğru hazırlayabiliyor muyuz soran yok. Yüreği Milli Takım yenilsin diye çarpanlar bakıyorumm bugün Milli Takım’ı tutar olmuş” dedi.

Emre tartışmasının en azından bir kaç gün ertelenebileceğini de ifade eden tecrübeli hoca, “Canı yananlar vardır, kolay değil reaksiyon gösterir… Ama görüyoruz ki Milli maç çok da önemli değilmiş” diye konuştu.

“ÖMER GELMEME HAKKINI KULLANDI…”

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Ömer Toprak’ın Milli Takım’a gelmeyi reddetmesini “Böyle bir hakkı var, hakkını kullandı” sözleriyle yorumladı.

Terim, Hollanda maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında Ömer Toprak-Hakan Çalhanoğlu-Gökhan Töre olayının gelidği noktayı yorumladı.

Sözlerine “Olmamasını diliyoruz ama maalesef böyle şeyler oluyor” diye başlayan Fatih Terim, bunun Milli Takım’a yansımaması için herkesin el birliğiyle önemli bir krizi doğru yönettiğini söyledi. Daveti kabul etmeyen ve Milli Takım kampına katılmayan Ömer Toprak için “Ömer’in de burada olmasını isterdim, açıkçası niyetimi de belli etmiştim” diyen Terim, karara nasıl baktıağını şu sözlerle ortaya koydu. “Artık dünyada herkesin böyle bir hakkı var. O da hakkını kullanmıştır”

Ömer Toprak’ın aldığı bu kararın Milli Takım’a yansımaması için herkesin doğru hareket ettiğini de dile getiren tecrübeli hoca, Ömer Toprak’ın kararın takımda çok konuşulmadığını vurguladı.

Olayın diğer iki aktöre Hakan Çalhanoğlu ve Gökhan Töre için ise Terim, “Hakan da iyi çocuk; oluyor bazı şeyler. Gökhan da 40 defa özür dileğini söylüyor zaten” derken, yapmaları çalıştıkları şeyin gençleri Milli Takım çatısı altında kaynaştırmak olduğunu vurguladı.

Önceki İçerik“Artık maç yayınlarına büyük paralar verilmiyor…” Özay Şendir, tv’deki yayın ihalelerini yazdı…
Sonraki İçerikHiddink: Türkiye büyük takımlarla yarışmak için yetersiz dersem yine kızacaklar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz