Süper Lig’in önemli maçında Başakşehir ile Galatasaray berabere kaldı:1-1.

Bülent Tuncay maçı Karar için kaleme aldı:

Kontrol maçı
Sadece Galatasaray için değil önemli değildi bu 90 dakika, zirvenin büyüklerle devam edip etmeyeceğini de işaret edecek bir maçtı. Galatasaray kaybetmemeliydi. Maçın öneminin farkında olan Sarı-Kırmızılılar ilk dakikadan itibaren rakip yarı alanda kurdu oyunu. Kaybetmesine rağmen özgüvenini kazandığı Porto maçının rüzgarı melteme dönse de Galatasaray’ı terketmemişti.

Üst üste gelen ataklar gol sinyali vermeye başlamıştı ancak İrfan Can tüm planları alt üst eden bir gol attı. Muslera’yı avlayan bu şık vuruş Galatasaray’ı demoralize etmedi. Galatasaray’ın baskısı sonunda penaltı golünü getirdi. Bu kez VAR ile gelen penaltının başında Feghouli değil Eren vardı. Türk Telekom’da penaltı noktasına gitmeye çekinen ve bu nedenle Rodrigues’in bile tepkisini çeken Eren bu kez sorumluluk aldı ve Galatasaray’ı oyunda tutan golü attı.
İkinci yarı ise daha kontrollüydü. Başakşehir, puan farkının avantajı ile savunmayı ön planda tuttu ve Mert, Caiçara, Epureanu, Mahmut, Clichy bloğu ile neredeyse hiç hata yapmadan oynadı. Eren bu kalabalık defansın arasında kayboldu.
Galatasaray ikinci gol için savunmadan adam çıkarınca kendi kalesinde ciddi tehlike görmeye başladı. Kaybettiğinde sadece bir maç değil fazlasını kaybedeceğini gören Galatasaray riske girmedi ve oyun rölantiye döndü. Sonuçta iki takım da yaralanmadan ‘istediğini’ aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here