Fanatik gazetesi Galatasaray muhabiri Metin Karabaş, Futbolmedya Youtube kanalına konuk oldu, önemli açıklamalarda bulundu. İşte çarpıcı söyleşiden satır başları:

”Fatih Terim’in attığı tweet’i, verdiği mesajı doğru okumak lazım. Terim, TFF göndermesi yanında Galatasaray yönetimine de bir mesaj veriyor. Yalnız bırakıldığını düşünüyor. Sezon bitiminde yönetimle masaya oturacak ve durum değerlendirmesi yapacaktır.

”Galatasaray için kırılma maçı Başakşehir karşılaşmasıydı. Galatasaray kazanabilirdi, doğru taktikle oynadı ama Okan Buruk da doğru strateji  uyguladı. Galatasaray’ın Trabzonspor maçı ise kader müsabakası olacak.

”Galatasaray’ın transfer politikası Avrupa kupalarına katılım hakkı ile doğru orantılı. Gelirlerin düştüğü, kombine satışlarının akıbetinin belirsiz olduğu ortamda Şampiyonlar Ligi’ne gidilemezse bu kadroda ciddi tasviyeler yaşanır.

”Falcao Galatasaray’dan gitmek istemiyor, indirim teklifine sıcak bakacaktır. Belhanda gidici. Luyindama iyi bir teklif gelirse satılacak. Bir de kiralıklar meselesi var. Fatih Terim, Seri, Lemina, Onyekuru üçlüsünü tutmak isteyecektir. Bir de yüksek maliyetli Diagne ve Babel var, yani Galatasaray için dış transferden çok iç transfer sorunu ön planda.

”Arda Turan uygun maliyeti ve Terim’in talebi nedeniyle Galatasaray’a dönebilir. Başkan Mustafa Cengiz bu kez Arda’ya onay verebilir. Oğulcan Türk kontenjanı nedeniyle alınacak…”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here