Fenerbahçe taraftarı olan ünlü piyanist Fazıl Say’dan Fenerbahçe seçimleri sonrası ilginç bir paylaşım geldi. Say, Ali Koç’u hem tebrik etti hem de eleştirdi

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’dan 3. kez Fenerbahçe başkanı seçilen Ali Koç’a hem tebrik hem de sert bir eleştiri geldi. Say2ın sosyal medya paylaşımı şöyle:

İşin aslı şu, Bir Fenerbahçeli olarak yazıyorum bunu;

Şimdi mesela, Ali Koç (tebrik ederim kazanmış yine) aileden çok zengin, Türkiye gibi yoksul bir ülkede yüz milyonlarca doları futbola yatırıyor,

Nerdeyse tüm holding birimlerini de işe koşuyor , paralar paralar, anlayamayacağımız rakamlar , yine de 6 yıl başarısız oluyor. O parayla kültür devrimi olurdu, orkestralar, festivaller, bienaller kurulurdu, eserler üretilirdi, eğitimde neler yapılırdı Anadoluda, -bu zor durumdaki ülkede- o para o vasat futbolculara verileceğine, üşke kültürel şahlanırdı, sadece kültür de değil, ilim bilim..Yatırım..

6 yılda 1 şampiyonluk alamadı, suçlu hep ya Federasyon, ya Galatasaray ya da öteki filan. Suudi Arabistan suçlu.)))

“Destek oluruz” diyoruz,3 gün sonra yine saçma bir şey oluyor, takımı süper kupa finalinden çekiliyor, “ligden çekilirim” diyor, “ben oldukça şampiyon olamayız bir daha aday olmam” diyor.. Filan.. (Bu yazımın altına bolca “sen piyanonu çal” bekliyorum sıkıntı yok)

“İmparatorluk” yine “İmparator”u seçti

Şimdi; “eğitim” dedik.. Türkiye’nin gerçekte en büyük sorunu ; felsefesizlik. Felsefe? Asıl sorun.. Ülkede felsefe yok. İstersen dünyanın en iyi üniversitesinden mezun ol, felsefe yoksa? Yok.. Mesela Egede bir yerde, dünya çapında bir “Felsefe günlerine” o parayı verseniz, dünya terse dönecek ))) Anlamıyorlar..

Tatlıses’in meşhur “Urfa’da Oxford vardı da biz mi gitmedik?” sözü hala akıllardadır. Neyse ne.. Bizde “seçim” denilen şeyi bir kenara koyalım zaten. Biliyoruz seçimleri..

Merak ediyorum ; Mourinho gibi zeki bir adam ne yapacak, bu sistemde, bu felsefesizlikte?

“İmparatorluk” yine “İmparator”u seçti. 6 yılda 6-0 olmuştu .. devam madem…

Önceki İçerikEyüpspor maçlarını Kasımpaşa’da oynayacak
Sonraki İçerikRecep Güngör, Milli Takımı yazdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz