Spor basınının duayeni Fehmi Özgüler, Süleyman Seba’yı yazdı:

Bugün Rahmetli Süleyman Seba’nın bugün yaşgünü. Mekanı Cennet olsun. Herkes gibi ben de bir takımın taraftarıyım. Ama hiçbir zaman çalıştığımız gazetelerde ve çıktığım televizyonlarda bunu açıklamadım. Arkadaşlarım arasında tabii ki tartıştığımız konular oldu. Beşiktaşlı değilim ama spor camiasında en çok sevdiğim ve saygı duyduğum kişilerin başında rahmetli Süleyman Seba gelir.
Rahmetli Süleyman Seba ile aramızda geçen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Yıllar önce çalıştığım Sabah Gazetesi’nin Müdürü İbrahim Seten beni sezon öncesi kamplarını takip etmem için Kızılcahamam Patalya Tesislerine gönderdi. Bir hafta sonra Seten beni arayarak, “Ağabey Beşiktaş Başkanı Süleyman Seba, Hendek’teki evine gidecek, haber yap” dedi. Arabaya atlayarak, sora sora Hendek’e geldim.
Süleyman Ağabey’in evine geldiğimde bahçede çay içiyordu. Beni içeriye buyur ederek çay ısmarladı. Seba, “Hayrola Fehmi ne işin var senin buralarda” dedi. Ben de “Müsade ederseniz, bir-iki kare fotoğraf çekip haber yapmak isterim” dedim. Rahmetli Süleyman Seba’nın fotoğraflarını çektim ve sorularımın yanıtını aldıktan sonra gitmek için müsade istedim. Gerekli izni aldıktan sonra elini sıkmak istedim. Yerinden kalkan Rahmetli Süleyman Seba, beni arabama kadar uğurladıktan sonra elimi sıktı ve uğurladı.
Rahmetli Süleyman Seba farkını sizlere aktarmak için bu anıyı sizlerde paylaştım. Gerçekten harika bir insandı. Küçük ile küçük gibi, büyükle büyük gibi konuşurdu. Hiçbir zaman görev yapan gazetecilere küfür etmedi. Onun için herkes tarafından sevildi ve sayıldı Rahmetli Süleyman Seba Ağabey.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here