Spor basınının duayen ismi Fehmi Özgüler, Trabzonspor’u ve genç yıldızı Abdülkadir Ömür’ü yazdı:

Trabzonspor, Çaykur Rizespor’u 4-1 yenerken, ortaya koyduğu futbolla göz doldurdu. Karşılaşmanın hiç şüphesiz yıldızı A.Kadir Ömür idi.

Trabzonspor’un Atom Karıncası A.Kadir Ömür, oynadığı mükemmel futbolu, attığı iki güzel golle süslemesini bildi. A.Kadir Ömür, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Ben sporcunun, zeki, çevik ve ayni zamanda ahlaklısını severim” sözcüğüne yüzde 10” uyuyor. A.Kadir Ömür, hem zeki, hem çevik ve hem de ahlaklı…

A.Kadir’de bir futbolcuda olması gereken yetenekler bulunuyor. Top tekniği harika, sol ayağını raket gibi kullanıyor. En önemlisi rakiplerine ve hakemlere saygısızlık etmiyor.

HAKEMLERE VE RAKİPLERE SAYGISI VAR

Özellikle hakemlere hiç diyaloğa girmediği gibi aldatıcı hareketlerde bulunmuyor. Biz ne oyuncular gördük… Babası yaşındaki gazetecilerin boğazına sarılanları, basın mensuplarına orta parmak işareti yapanları, rakip takımdan arkadaşlarını sakatlayanları, hakemlere saygısızlık yapanları, tükürenleri, kendisine yavaş şekilde gelen topu poposuyla stop edenleri gördük.

A.Kadir Ömür hem futbol kültürü, hem de kulüp kültürü ile çok iyi donatılmış…A.Kadir Ömür, doğru yoldasın… Bu yolda yürümeye devam et. İyi günler seni bekliyor. Kendine İskender Günen, Metin Oktay, Cemil Turan ve Rıza Çalımbay gibi isimleri örnek al…A.Kadir Ömür yolun açık olsun…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here