Fenerbahçe, 2 Nisan’da ligden çekilme konusunu görüşmek üzere olağanüstü genel kurul kararı almıştı.

Fenerbahçe’nin Avrupa’da başka bir ligde yer alması günlerdir gündemden düşmüyor. Peki böyle bir durumun gerçekleşme ihtimali ne?

İşte Hürriyet’in araştırması:

İngiltere Premier Lig: İngiltere’de kulüp satın almaya karar verdiğinizde Premier Lig yönetimine paranın kaynağını ve planlarınızı anlatmanız gerekiyor. Örnek olarak Newcastle United aylarca süren görüşmelerin ardından Araplara satılabilmişti.

İspanya LaLiga: İspanya yasalarına göre ülke dışından herhangi bir takım ulusal ve yerel liglerde yer alamıyor. Bunun tek istisnası Andorra takımları.

Almanya Bundesliga: Almanya’da takım satın alıp isim değiştirmek mümkün değil. Kurallara göre en alt ligden başlamak gerekiyor.

İtalya Serie A: İtalya’da kulüp satın alma işlemleri Almanya ile benzer nitelikte. Direkt Serie A’dan başlanamıyor.

Fransa Ligue 1: Fransa Ligue 1’de kulüpler kâr amacı gütmeyen dernek statüsünde. Dışardan birinin bu organizasyona katılması son derece zorlu prosedürlere uyması şartıyla mümkün.

Belçika ve Hollanda ihtimali: Belçika ve Hollanda daha esnek kurallara sahip. Bu liglerden takım almak 5 büyük lige göre daha kolay ama orada da istisnai şartların kabul görmesi gerekiyor.

Önceki İçerikErden Timur medya patronu oldu, Forbes Türkiye geri dönüyor
Sonraki İçerikEkonomi müdüründen Ali Koç ve Fenerbahçe eleştirisi: Bir deli kuyuya taş atıyor…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz