Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe futbol takımının yeniden yapılanması sürecinden, olimpik sporlardaki gelişmelere ve mali disiplinin sağlanması için yapılan çalışmalara kadar tüm konularda açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Futbol Takımı’nın ilk 4 haftadaki performansı, Teknik Direktör Phillip Cocu ve Sportif Direktör Damien Comolli’nin geleceği hakkında önemli açıklamalar yapan Koç, basında çıkan bazı haberlere de tepki gösterdi.

BAZI HABERLERE TEPKİ
“İnsanın vücudunda ne zaman uçuk çıkar? Bağışıklık sistemi zayıflayınca. Ligde kötü sonuçlar alıp, Benfica’ya karşı da elenince en zayıf anımıza rastladı. Bu zayıf anda bize saldırmak daha kolay, makbul oldu diyelim. Bu saldırılar sadece bazı medya kurumlarından gelmiyor. Biz herkese eşit mesafede olmak istiyoruz. Hatalarımız çok var. Düzelecek çok yönümüz var. Sizlerin arzu ettiği iletişim ortamını henüz yaratamadık ama bu konuda da yeniden yapılandırma içerisindeyiz. İnşallah hepimizin birbirimizden besleneceği ortamı yakalayabiliriz. Ama biz hiçbir grupla vıcık vıcık ilişkilere girmeyeceğimizi, haber yaptırmak için sempatik olmayacağımızı, buna mukabil hiçbir medya grubuna, patronlara, muhabirleri ya da editörleri şikayet etmeyeceğimize ve işine son verilmesi için baskı kurmayacağımıza dair söz veriyorum.”
“BURAYA GELMEK İSTEYİP GELEMEYEN TEK KİŞİ O MEDYA ORGANI MENSUBU” “Tesislere girme yasağı, Fenerbahçe’yi takip edemezsiniz diye cezalar vermeyeceğiz, müdürlerinizle, patronlarınızla ilişkiye girmeyeceğiz. Oyuncularımızla röportaj yapma konusunda testiyi taşıyanlara daha fazla öncelik vereceğiz. O yüzden buraya tek gelmek isteyip de gelemeyen kişi o medya organının mensubu olmuştur. Sizler burada olmayı bize göre hak ediyorsunuz. Onlara göre yanlış karar vermiş olabiliriz. Zaman zaman birbirimizi üzeceğiz, kızacağız ancak sonuçta samimiyet ve iyi niyet olduğu zaman bunu biz hepimiz aynı gemideyiz mantığıyla yürütebiliriz.”
EMRE BOL: BENİMLE İLGİSİ YOK
Ali Koç’un sözleri üzerine gözler A Spor’un Fenerbahçe yorumcusu Emre Bol’a çevrildi. Bol ise sosyal medyadan paylaşım yaparak bu kişinin kendisi olmadığını açıkladı.
SERKAN KORKMAZ’DAN TEPKİ
A Spor Yayın Koordinatörü Serkan Korkmaz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un A Spor’u hedef göstermesi üzerine açıklamalarda bulundu. Korkmaz, “Spor medyasında yayıncılık yapmak, birtakım fanatiklerin holiganların şiddetine maruz kalmak anlamına gelir. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yalan olduğunu söylediği bir haberden bahsetti. O haberin düzeltilmediğini ve bir gün boyunca sitede kaldığını belirtti ama ‘şimdi onların ismini söylemeyeyim’ dedi. Bize ait olmayan ve bütün internet sitelerinin yaptığı haberlerden dolayı linç yedik” ifadelerini kullandı..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here