TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, F.Bahçe-G.Birliği maçının devre arasında soyunma odası koridorlarında olay çıktığını ancak beIN Sports’un bu görüntüleri, aktüel kameraları iptal çektiği için veremediğini ileri sürdü:

“F.Bahçe-G.Birliği maçının devre arasında soyunma odası koridorlarında olay çıkmış. Yayıncı kuruluş Bein Sports’ta bununla ilgili tek kare görüntü yok.
Neden dersiniz?
Burada aktüel kamera ile görev yapan kameraman arkadaşlarımızın hepsi işten çıkarıldı da, ondan!orda olay çıktı”

Eski bir Lig TV çalışanı olarak bu eleştirileri getiren Tongsir’e yine Lig TV’de bir dönem çalışmış olan isimlerden yanıtlar geldi.

Tongsir’in hısmı olan, Lig TV’nin eski muhabirlerinden Atakan Kurt, “Enişte aktüel kamera çektiği zaman sanki yayınlanıyordu. 2010 sonrası hangi soyunma odası kavgası yayınlandı?” yanıtını verdi. Tongsir’in Ben orasını bilemem..Biz LİG TV zamanında hepsini yayınladık, asla sansür uygulamadık” diyerek verdiği yanıta ise Kurt’un cevap gecikmedi:

“2010 sonrası hiç birisi yayınlanmadı. Sneijder hakem odasını bastı. Kapıyı tekmeledi. Kamera çekti. Gözlemci ve saha komiseri gördü. Rapor edilmedi ceza almadı. Bu ve buna benzer onlarca hikaye var.”

SEDAT KAYA DA TARTIŞMAYA KATILDI

Tongsir’in eleştirisine, Lig TV’nin eski yöneticilerinden Sedat Kaya da mesaj bıraktı:

“Çalıştığım dönemde bu tür olayların sansür edilmesi için çok baskı yapıldı.Ne mutlu ki, ekip olarak boyun eğmedik.
Belgeleri ben de. Açıklamam etik olmaz. Ancak “Biz kulüplerle ortağız” diyen bir zihniyet için haberin hiç değeri olmaz.”

İlban Karamüftüoğlu da “2009’dan sonra futbolun güzel tarafı sloganıyla hiç bir kavga + röportaj yayınlanmadı.. Sanırım aktüel kamera ya artık ihtiyaçları kalmadı..” tespitinde bulundu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here