Fenerbahçe’de Ersun Yanal’ın Trabzonspor maçı sonrası basın toplantısında soru almayacağını açıklaması ve bazı medya mensuplarının protesto için salonu terketmesi olay olmuştu. Fenerbahçe’de iletişimden sorumlu yönetici Metin Sipahioğlu bu kararın kendisine ait olduğunu açıklarken basın mensuplarını hedef alan mesajlar attl:

Dün akşam maçtan sonra hocamız ile basın toplantısı öncesi görüşürken, hocamızın da maçın gerginliği ile ekstra yorgunluğunu belirtmesi nedeniyle, beraberce soru alınmaması ve hafta içi basına açık idmanda sohbet toplantısı gerçekleştirilmesi kararını aldık.

Bu olayda sorumluluk, Kurumsal İletişimden Sorumlu YK üyesi olarak bana aittir. Söz konusu olaya tepki gösterenler eleştirilerini hocamıza değil bana yapabilirler. Ancak, benim de bazı basın mensuplarına bir çift lafım var. Lütfen çok dikkatlice okusunlar.

Öncelikle samimi şekilde eleştirilerini dile getiren tüm basın mensuplarına her zaman saygımız sonsuz. Ancak herkese hatırlatmak gerekir ki, daha önce ülkemizde de camiamızda da onlarca kez soru alınmayan basın toplantıları gerçekleşti. Bu durum ne ilk ne de son defa yaşandı.

Bununla birlikte; geçmişte bazı teknik direktörlerin basına karşı hakarete kadar varan eylemlerine dahi, tabiri caizse ‘GIK’ diyemeyenlerin veya ilişkilerinden dolayı demeyenlerin, söz konusu Fenerbahçe olduğunda, hocamızı böyle eleştirmeleri tek kelimeyle haysiyetsizliktir.

Ne yazık ki, spor medyamızda ‘tarafsız spor adamı’ gibi gözükmeye çalışıp da, bazı odakların kanaat önderi ve tetikçisi olarak kamuoyuna yön vermeye çalışan çirkin bir sistem mevcuttur. Fenerbahçe Spor Kulübü, hangi söylemlerin ne amaçlarla gerçekleştirildiğinin farkındadır.

 

Önceki İçerikTakım Oyunu’nda barış sağlandı! Erman Toroğlu ve Turgay Demir, bugün A Spor’da programa çıktı
Sonraki İçerikTürk futbolu yasta! Alanyaspor kafilesi kaza geçirdi, Josef Sural hayatını kaybetti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz