Süper Lig’de 3 hafta üst üste yenilgi yaşayan Fenerbahçe, Konya’da hayata döndü. Kanarya’ya 3 puanı getiren gol Eljif’ten geldi. Bülent Tuncay maçı Karar için kaleme aldı:

Geç başlangıç

Fenerbahçe için sezon 4. haftada başladı aslında. Eski kadrodan bazı isimlerin gitmesi, yeni transferlerin gelmesi ile kadro ancak kendini buldu. Başkanı yeni, hocası yeni, kadronun yarısı yeni olunca takımın kendine gelmesi de kolay olmuyor. Anlaşılan o ki bu takımın demlenmesi 10. haftayı bulacak.

Konyaspor ligin dişli takımlarından. Üzerine bir de hocası Rıza Çalımbay olunca iki kere düşünülmesi gereken bir ekip. Dün de Fenerbahçe savunmasını zorladılar. Jahoviç ve Yatabare’yi kontrol etmek kolay olmadı.

Fenerbahçe ile özellikle ileri hatta daha organize göründü. Benzia pas trafiğindeki etkinliği, sürati ve gol bölgesine sızmaları ile haftalar ilerledikçe fark yaratacağının ipuçlarını verdi. Ayew kanatta etkili bindirmelerle geldiği günden beri en iyi maçını çıkardı. Aatıf diğer kanatta ayak uydurabilse gol için Eljif’i beklemeye gerek kalmayabilirdi. Slimani ise çok güçlü bir forvet ve Fernandao çarpı iki. Gerçi çok geniş alanda çok koştuğu için son bölümde güçsüz düşüp net bir pozisyonu harcadı ama takım ileride çoğalmaya başladığında bol gol atacağının işaretlerini verdi.

Mehmet Topal’ın yeni partneri Jailson ön liberoda iyi bir ikili olacağını gösterdi.

Harun ise maçın gizli kahramanıydı. Kritik anlarda önemli kurtarışlarla üç maçlık mağlubiyet serisinin kırılmasında önemli rol oynadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here