OKOCHA, REKOR TRANSFERİ MASA TENİSİNE BORÇLUYMUŞ!
FENERBAHÇE OKOCHA’DAN 13 MİLYON DOLARI MASA TENİSİ İLE KAZANMIŞ!

Karar Gazetesi’nin haberine göre; Fenerbahçe’nin 1998 yılında rekor bir ücretle 13 milyon dolara PSG’ye sattığı Nijeryalı eski yıldız için bu çarpıcı iddia, kulübün önemli bir isminden geldi…

Fenerbahçe Spor Kulübü Masa Tenisi Şube Kaptanı ve eski milli sporcu Gürhan Yaldız, yıllar önce Fenerbahçe’den PSG’ye rekor bir bonservis ücretiyle transfer olan Jay Jay Okocha ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. İstanbul Kartal’da bulunan Egebilim Koleji’nin geleneksel panellerinde öğrencilerle buluşan Gürhan Yaldız, “Masa tenisi aslında tüm sporlar için sporcu hazırlayıcısıdır. Refleks gelişim ve analitik zeka için mükemmeldir. Örneğin Okocha, masa tenisini çok oynardı. Bunun da verdiği kıvraklığı futbolda kullandı. Fransa’ya transfer oldu” dedi. 2 sezon Fenerbahçe’de oynayan Jay Jay Okocha, 1998 yazında 13 milyon dolarlık bonservis bedeliyle PSG’ye transfer olarak sarı lacivertlilerin o tarihe kadar yaptığı en yüksek bedelli oyuncu satışı olmuştu.

“FENERBAHÇE’Yİ KISKANIYORLAR”
Başkan Aziz Yıldırım’ın, futbol takımı için tesislere birkaç tane masa tenisi gönderdiğini ifade eden Gürhan Yaldız, başarılı futbolcuların birçoğunun düzenli olarak masa tenisi oynadıklarını ve faydasını gördüklerini ifade etti. Masa tenisinde gelen şampiyonluklar nedeniyle bazen Fenerbahçe’ye ‘Masa Tenisi Kulübü’ yakıştırmasının yapıldığına ve buna nasıl baktığına dair öğrencilerden gelen bir soruya ise “Bunu kıskançlığa bağlıyorum. Fenerbahçe bir spor kulübüdür ve her branşta öncüdür” diye yanıtladı. Yaldız, Egebilim Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve masa tenisi sporcusu Sedat Güven ile öğrenciler için bir de gösteri maçı yaptı. Gürhan Yaldız, okuldan alkışlarla ayrılırken, “Masa tenisi, trafik kazalarını da önleyici etkidedir. Sürücülerin reflekslerini geliştirir” diyerek ilginç bir açıklamaya daha imza attı.

Efsane sporcu Gürhan Yaldız, Egebilim Koleji öğrencilerinin mücadele edeceği Masa Tenisi Ligi’nin madalya törenine hediyelerle gelme sözü verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here