Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Burak Elmas yazısı nedeniyle Sabah Spor Müdürü Murat Özbostan’a ağır eleştiriler getirdi:

Amaç, Galatasaray’ı parçalamak!..

Rizespor’un Fenerbahçe Kongre Üyesi Başkanı Tahir Kıran, Galatasaray’ın Rize’den genç Oğulcan’ı yasal yollarla transfer etmesine öfkelenip, Galatasaray’ın Gedson’u transfer etmesine Beşiktaş’la işbirliği yaparak engel olunca, sosyal medya hesabından “İntikam güzel şey” şarkısı ile bir paylaşımda bulundu.

Kafanız karıştı değil mi?.

Oysa olay basit.. Galatasaray’ın Gedson’u tekrar alması söz konusu olunca, oyuncunun meneceri, Beşiktaş Başkanı Çebi ile Rize Başkanı Kıran, nasıl olduğu bilinmez bir buluşma sonu devreye girdiler. Yabancı oyuncu kontenjanı dolu Beşiktaş, Gedson’u, Galatasaray’ın üstünde bir para ile transfer etti ve anında Rizespor’a (Gene kaça bilinmez) kiraladı. (Menecer kaç para aldı acaba bu işten, merak ettiniz mi, Nihat Özdemir Başkan?.)
Böylece Galatasaray’ı kamuoyu önünde batırmak ve parçalamak isteyenlere gün doğdu..

En başta da Fatih Terim ve Ali Koç’un askerleri gibi sayfalar yapan müdürler ve spor köşe yazarlarına..
Dün baktım, manşetler atılmış..
Beşiktaş bir övülüyor, bir övülüyor.. Ve Galatasaray taraftarın önüne yem diye atılıyor..
En başta benim gazetem..

Galatasaray için tam sayfa ayrılmış, ama amaç övmek değil, dövmek tabii..
“Sahada da masada da güçsüz” diye bir manşet.. Sezon başı Rossier ve Ghezzal transferlerini bitiremeyen, Salih Uçan’dan da istediğini alamayan (Vay vay vay) Galatasaray, Gedson’da da taraftarını hayal kırıklığına uğratmış. Camiadan, yönetime büyük tepki gelmiş..
Camia dediği sosyal medyada, Burak Elmas’a saldırmak için fırsat kaçırmayan Fatih Terim askerleri var. Manşet bu troll askerlerinin emirli tepkileri işte..

Onun altına indirilmiş, Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın sözleri..
“İstesek alırdık” demiş Başkan Elmas.. O sayfanın en tepesinde, sol üst köşede Spor Müdürümüz Murat Özbostan, “Taraftar bu sözlere inanmaz” diye, Burak Elmas’ın açıklamasını önceden çürüten bir başyazı yazmış.. Önce “İnanmayın” yorumu, hem de müdürden.
Sonra kırpık börçük Elmas’ın sözleri.
Dikkat buyurun, Sabah Spor’un Müdürü, Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın sözlerini yarım yamalak verdiği yetmiyor gibi, bir de tepesine, nal gibi imzasıyla “Taraftar bu sözlere inanmaz” diye, kesip atıyor. Nasıl tarafsızlık?.


Şimdi o “İnanılmaz” sözleri, Sabah okuru, bende okusun..

Burak Elmas, diyor ki..
“22 Ocak 2022 tarihinde Benfica ile yazışma yaptık. Benfica bizden 2 sezon için 1 milyon Euro kira ücreti istedi, 7.5 milyon Euro da satın alma istedi. 10 milyon Euro teklif gelirse o teklifle oyuncunun gitme hakkıyla ilgili teklif verdi. Kulübün finansal durumu açısından, önümüzdeki sene kadro planlaması açısından opsiyonumuzu açık bırakmaya karar verdik. Gedson’u isteseydik alırdık. Şu an önceliğimiz olmadığı için bu oyuncuyu almama kararı verdik.
Şu anda ilgimiz yok. Sosyal medyada hem taraftarlarımızın duygularıyla oynayıp onları yanlış şekilde yönlendirme amacı güden birtakım odakların çalışmaları var. Çoğu ile ilgili suç duyurusunda bulunduk.

“Transfer konusunda Torrent ve Campos ile geceli gündüzlü çalışma yapıp, Galatasaray’ın öncelikli ihtiyaçlarını belirledik.
“Herkesin 6 numara olarak telaffuz ettiği defansif orta saha yönünde bir eksikliğimiz vardı. Bunu Şilili milli oyuncu Pulgar ile kapattık. Pulgar çok deneyimli. Fiorentina’da başarıyla forma giymiş bir oyuncu. Uzun görüşmeler sonucunda Pulgar’ı sezon sonuna kadar ücretsiz kiraladık. Milli maçtan sonra resmi imzaların atılmasını bekliyoruz. Hazır durumda ve takıma katkı verebilecek bir oyuncu.

“Muhammed’in Afrika Kupası’nda olması, Diagne’nin de sakatlığı nedeniyle bir eksikliğimiz de forvetteydi. Ligi bilen bir santrfor arıyorduk. Takıma en uygun, en hızlı katkı verebilecek ve önümüzdeki yabancı kararlarını da riske etmeyecek bir transfer oldu. Gomis de çok istekliydi. G.Saray’da bitmemiş bir işi olduğunu söyledi.
“Maalesef yetenekli altyapı oyuncularına musallat olmuş, kazanacakları komisyon için kulüp bağlarını koparıp, onları yurt dışına götürme veya yurt dışına götürüp Türkiye’ye getirme gibi planlar yapan menajerler var. Bunlara da son vereceğiz. Bartuğ ve babasıyla görüştüm. Genç adam, kalmak istemedi. Menajerler zaten ikna etmişti. Bartuğ bugün G.Saray tesislerinde kalıyor, yemeğini yiyor, idmana çıkıyor. G.Saray’ın bu kadar güvendiği bir oyuncu eğer kulübüne güvenmiyorsa bu kulüpte de yeri yoktur. Menajerlerin dadandığı genç ve kaliteli oyuncularımız artık takımda yer alamayacak.”

Tekrar ediyorum. Bu sözleri doğru dürüst vermeyen Sabah Spor Müdürü, Galatasaray sayfasını, kendi imzalı yazısı ile “Burak Elmas’a inanmayın” diyerek açıyor ve manşeti ile Galatasaray camiasını, kulübü sosyal medyada bombalamaya davet ediyor, iyi mi?.
Fenerbahçe sözcüsü gibi çıkan Hürriyet’te de durum pek farklı değil, ama onlar az daha insaflı, az biraz daha taraflı davranmışlar..

Önceki İçerik6. Giresun Yarı Maratonu ve 10 km koşusu 22 Mayıs’ta koşulacak
Sonraki İçerikDemirören Medya’da üst düzey ayrılık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz