Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gazetecilerle yemekte buluştu:
Fenerbahçe’nin ideal 11’i diye bir şey olmayacak, Fenerbahçe’nin 11’i olacak. Uzun lig periyodunda duruma ve maça göre oyuncular değişecek. Geniş bir kadromuz var ama hepsinin sağlam, sağlıklı ve güçlü olması lazım. Takımda uzun lig maratonunda herkese formayı verebilirim, isteyen formayı alır. Aramıza yeni oyuncular katıldı, biraz daha zamana ihtiyacımız var. Birlikte oynama pratiğini bulmalıyız. Halen eksiklerimiz var.

BU YIL OZAN TUFAN’IN YILI OLACAK
Ozan Tufan’ı satmayı düşünmedik. Bizim için değerli ve yetenekleri çok fazla. Onu ön tarafta oyun bozarken, dripling yaparken de görüyorum. Ona 10 numarada görev verdim. Klasik 10 numara değil iş bitiren bir 10 numara. Bu sezon Ozan’ın yılı olacak. Vedat Muriqi’i de satmayı düşünmüyorduk ancak öyle bir teklif geldi ki kulübün de menfaatlerini düşünerek, satmak zorunda kaldık.

“ÜMİT MİLLİ TAKIMI KABUL ETMEDİK”
İstanbulspor maçında 4-1-3-2’yi sonra 3-5-2’yi denedim. Sonra klasik 4-2-3-1’e geçtim. Geçiş oyunundaki sürelere baktık. Maçına göre, taktiğine göre çift forvet sistemi deneyebiliriz. Ümit Milli Takım bize hazırlık maçı teklif etti ama doğru bulmadığımız için kabul etmedik. Teknik heyetimiz kalabalık olabir. Biz bir takımız, herkesin çözdüğü bir problem var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here