SAKARYA’nın Sapanca ilçesinde, dün ormanlık alanda bulunan cesedin 30 Ocak’tan beri kayıp olan Murat Ahmet Çalışkan’a (48) ait olduğu tespit edildi.

​Sapanca ilçesine bağlı Uzunkum Mahallesi Şahin Tepesi mevkiinde dün öğlen saatlerinde ormanlık alanda bulunan cesedin kime ait olduğu belirlendi. Polis ekiplerince yapılan incelemede cesedin 30 Ocak’tan beri kayıp olan İstanbul’da oturan Murat Ahmet Çalışkan’a ait olduğu tespit edildi. İstanbul’dan gelen eşi, cesedin Çalışkan’a ait olduğunu doğruladı.

Çalışkan’ın ensesinden vurularak öldürüldüğü de saptandı. Çalışkan’ın ormanlık alanda mı yoksa başka bir yerde mi öldürüldüğü ise henüz tespit edilemedi. İncelemeler devam ederken, polisin Çalışkan’ın ailesinin de ifadesine başvurduğu öğrenildi.

OĞLU SOSYAL MEDYADAN YARDIM İSTEMİŞ

Çalışkan’ın kayıp haberini, 30 Ocak’ta oğlu E.’nin babasının sosyal medya hesabından, “Abilerim ablalarım ben E., Murat’ın oğluyum. Babam 30.01.2020 sabah 08.15’den beri kayıp ulaşamıyoruz. Telefonu kapalı dün babam ile konuşan haberleşen olduysa bana WhatsApp’tan ulaşabilir mi?” diye paylaştığı görüldü.

Murat Ahmet Çalşkan’ın cenazesinin yarın İstanbul Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

TARAFTAR GRUPLARI DA ARAMALARA KATILMIŞTI

Fenerbahçe tribünlerinin sevilen siması Çalışkan için Fenerbahçe taraftar siteleri de paylaşımda bulunmuştu:

”Tribünümüzün eskilerinden ve herkesin sevdiği Murat Çalışkan arkadaşımıza dünden beri ulaşılamıyor. Alkolu çok az içer, uyuşturucu hiç kullanmaz, sigara bile içmez.

Dün sabah 8.30 da evden çıkıyor, telefonu en son dün öğlen 12 de karacaahmet mezarlığı vericisinden sinyal veriyor ve yok ortada. Hastaneler, karakollar hiçbir yerde bulamadık. Banka hesapları ve kartları kontrol edildi hareket yok.

Ailesi ile hiçbir sorunu yoktu, maddi bir sıkıntısı da yok. Üsküdar’ da ikamet ederdi, ailesi perişan. Her yerde paylaştığımız için burada da paylaştım, olur ya birisine denk gelmiştir diye “

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here