Fenerbahçe Ülker nasıl durdurulur?

Fenerbahçe Ülker basketbolda altın çağını yaşıyor.

Üst düzey bir kadrosu var, harika bir salonu ile kaliteli bir basketbol seyircisi oluşmuş durumda.

Bütün bunların oluşmasında en büyük pay sahibi şüphesiz Murat Ülker’dir.

Fenerbahçe ile Ülker birleştiğinden beri belki de ilk kez Murat Ülkeri takımla birlikte gördüm. Maccabi maçları öncesi takımla yemek yedi, moral ziyaretlerinde bulundu. Bu birlikteliği yazılı ve görsel medyada fazla göremedik ama Murat Ülker’in kendine ait bir sosyal medyası var oralarda görebildik.

Fenerbahçe Ülker’in başarılı gidişatı ve taraftarın bu takıma destekleri bana Mehmet Ali Aydınlar dönemindeki, Fenerbahçe bayan voleybol takımının başarılarını hatırlattı. Fenerbahçe Acıbadem döneminde üst üste, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonu, Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi Şampiyonu ve Avrupa Bayanlar CEV Kupası Şampiyonu oldu. Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde de şampiyonluklar kazandı.

Bu şampiyonluklar ve başarılar Mehmet Aydınları kamuoyunda sevilen bir kişilik haline getirdi. Medyada Aziz Yıldırım’ın rakibi, yeni başkan adayı olarak lanse edilmeye başlandı.

Bundan sonra Aziz Yıldırım’ın, Mehmet Ali Aydınlar ile olan ilişkileri koptu.

Bir canlı yayında Güntekin Onay’a “Mehmet Ali Aydınlar’ın iyi bir Fenerbahçeli olduğunu siz söylüyorsunuz, ben söylemiyorum diyen Aziz Yıldırım, Aydınlar’a sarı-lacivertli kulüpte görev yaptığı sürede sınırsız yetki verdiğini de dile getirdi. Daha sonra ceza evindeyken de onun hakkında “Takım şampiyon oldu. Aziz Yıldırım şampiyon yapamaz; o arma yapar! Suudi Arabistan’da kendisi yaptı! Dünya şampiyonu oldu, bu sene de şampiyon olacaklar. Ama ondan sonraki sene Fenerbahçe Avrupa Şampiyonu oldu, bir sene üçüncü filan olduk, yani bunları yaparken bütün yetkileri kendisine ben verdim. Bir başkası olsa bunları yapmazdı. Bir gün kıskanmadım. Kupayı ona kaldırttım. Ben ceza evindeyken göreceğiz falan demeler…” şeklinde konuşarak ona öfkesini dile getirmişti.

Aziz Yıldırım Fenerbahçe’de tek adamdır. Kendisine rakip olabilecek herkesi karşısında görmüştür.  “Ben 16 yıldır kimseye jübile yapmadım” der ve bununla da övünür. Ona göre kulüpteki sporcular birer işçidir… Kulüpte taraftarın sevgilisi olan herkes ayrılmak zorunda kaldı. Pierre Van Hooijdonk için “Ben burada olduğum sürece burada çalışamaz” demişti. Oysa Pierre Van Hooijdonk hala Fenerbahçe taraftarının gönlündedir. Alex de Souza’ya hiç girmiyorum bile. Onu gönderme sebebi olarak “Karşımda bacak bacak üstüne attı” şeklinle bir açıklaması kabul edilir değil. İbrahim Kutluay, Tuncay Şanlı gibi yine taraftarın gönlünde taht kurmuş insanlar kulübe uzak kaldılar.

Mustafa Denizli şampiyon yaptığında bile çıktı “Bu takımı Denizli değil, ben şampiyon yaptım” dedi. Aykut Kocaman kulübü en zor günlerinde ayakta tutmaya çalıştı sonra resmen takımdan kaçmak zorunda kaldı.

Şimdi; Fenerbahçe Ülker çok başarılı ve durdurmak çok zor. Bu başarının en önemli ismi Murat Ülker.

Tabii bu arada Obradovic ve takımın hakkını ayrı tutuyorum…

Murat Ülker bu başarılarda ortalığa fazla çıkmaya başlarsa bizim basınımız ilk fırsatta onu başkanlığa yakıştırmaya başlayacaktır. Bu durum sonrasında ne getirir yukarıda bunları anlattık zaten.

Ne demişler huylu huyundan vazgeçmez.

Sonuçta Aziz Yıldırım da Fenerbahçe’nin Başkanı’dır. Bu imkanları sağlayarak, bütün başarılı işlerde katkısı büyüktür ama bu anlattığımız tehlike de her zaman tecrübeyle sabittir…

Aziz Yıldırım’da bu kadar yaşanmışlıktan sonra ne başkanlıktan vazgeçer ne de huylarından. Ümid ederim ki Murat Ülker medyanın gazına gelip Aziz Yıldırımla karşı karşıya gelmez yoksa Fenerbahçe Ülker’i de kaybetmek kaçınılmaz olacaktır…

Ancak o zaman Fenerbahçe Ülker’in yükselişi durdurulabilir…

Önceki İçerikGalatasaray’a Alp Yalman rüzgarı esti… Yalman aday olacağı iddialarını yalanladı…
Sonraki İçerikFenerbahçe sahaya Diego’suz çıktı! Emenike önce yuhalandı, sonra alkışlandı… Çalımbay ise hakeme isyan etti…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz