Fenerbahçe’de çanlar Terraneo için çalıyor

Yöneticiler, ne Terraneo’dan, ne Pereira’dan memnun… Aziz Yıldırım, Kayseri’de son uyarılarını yaptı.
Fenerbahçe’de Kayserispor maçı kazanılsa da sorunlar daha yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Sezon başında uygulamaya geçirilen sportif direktörlük umulanı getiremedi. Haziranda başlayan Terraneo döneminin sonu geliyor gibi görünüyor. Kayserispor maçında yaşananlar bu durumun net bir göstergesiydi. Karşılaşmanın hemen ardından F.Bahçe’de bu sezon hiç yaşanmayan bir olay gerçekleşti. Aziz Yıldırım, 8 hafta sonra ilk kez takımın soyunma odasına girdi ve tam 45 dakika orada kaldı. Sezon başından beri soyunma odasına girmeyen, Samandıra’ya gitmeyen, teknik direktör ve futbolcu transferlerine karışmayan Yıldırım’ın hem de basın mensuplarının önünden geçerek soyunma odasına girmesi ne anlama geliyordu?

KAYSERİ’DE YALNIZ BİR İTALYAN
Transferler, Samandıra Tesisleri, soyunma odası…. Tüm bunlar sportif direktör Terraneo’nun görev alanına giriyordu. Başkanın bu tavrı İtalyan sportif direktöre net bir mesaj içeriyordu: – İşler iyi gitmiyor… Oyuncularla içeride 45 dakika geçiren Aziz Yıldırım soyunma odasından önünde Volkan Demirel, yanında yöneticilerle birlikte çıktı. Giuliano Terraneo ise birkaç dakika sonra tek başına kapıda göründü. Gazetecilere takım otobüsüne nasıl gideceğini sordu. Bu yalnızlık belki de “gidişin” habercisiydi. Peki ne olmuştu da Terraneo ile ipler gerilmişti. Gelin perde arkasını arayalım ve gelişmelere göz atalım.

TERRANEO’NUN ÜSTÜNE YÜRÜDÜLER
Terraneo sezon başında transferlerle taraftarın gönlünde taht kurmuştu. Ancak Emre’yi hem de yönetimin haberi olmadan bir oldu bitti ile göndermesi kendisi hakkındaki fikirlerin değişmesine neden oldu. Emre olayının ardından yönetim kurulundan bir çok kişi İtalyan sportif direktöre çok sert çıktı… Hatta bir rivayete göre kulüpte o gün Terraneo’nun üzerine yürüyen yöneticiler bile olmuştu. Terraneo yaptığı yanlışı telafi etmek için hemen Emre’yi arasa da Emre telefonu açmadı. Daha sonra bir kulüp çalışanına Emre’yi arattı. Emre telefonu açtı. Kulüp çalışanı Sana birini vereceğim” dedi. Terraneo telefonu eline aldı ve konuşmaya başladığı an Emre yeniden kapattı.

FUTBOLCULAR İSYANDA
Çözülemeyen sorunlar, futbolcuları rahatsız etmeye başladı. Terraneo’nun sorunlarla ilgilenmemesi rahatsızlıkların tavana vurmasına neden oldu. Sorunlarını kimseyle paylaşamayan futbolcular konsantrasyonlarını yitirdiler. Futbolcuların kendilerini ifade edecekleri Terraneo’nun bu kadar pasif kalması ve yönetim kurulundaki rahatsızlık onun için artık Fenerbahçe günlerinin sonunun geldiğinin göstergesiydi.

KAZAN KAYNIYOR
Oysa Samandıra’da durum hiç de iyi değildi. Ne futbolcuların toplandığı ve sorunlarını çözdüğü Bekir’in odası vardı, ne teknik direktöre gelmeden bir çok sorunu çözen Emre ve Volkan faktörü… 1 günde çözülecek olan Van Persie krizi 1 ay boyunca çözülememişti. İşte Başkan Yıldırım geçtiğimiz günlerde duruma el koydu. Terraneo ve Pereira ile toplantı yaptı ve 2 haftalık bir süre verdi. Kayserispor ve Galatasaray maçları sonrası takım düzelmezse radikal önlemler alınacaktı.

KUYT GİBİ BİRİ
Fenerbahçe yönetimi Terraneo’nun yerine Kuyt gibi takım içinde sevilen birini düşünüyor. Başakşehir’e giden EmreBelözoğlu’nun da sportif direktörlük için düşünüldüğü ileri sürülüyor. (hürriyet)

Önceki İçerikŞike Davası’nın “tek mağduru” gazeteci Deniz Derinsu, başından geçenleri kaleme aldı…
Sonraki İçerikSpor Bakanlığı, Aslı ve Nevin’den 2.2 milyon TL’yi geri istedi…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz