İki sezon öncesine kadar Fenerbahçe’nin değişmez oyuncuları olan Gökhan Gönül ve Bekir İrtegün kulüp üyeliğinden ihraç edildiler.

2014 yılında Fenerbahçe üyesi olan iki futbolcudan Gökhan Gönül, Beşiktaş’a transfer olmasının ardından Alper Pirşen, C. Can Uzkan, Mert Aksoylu, Metin Sipahioğlu ve Taner Karabağisimli üyelerin başvurusu üzerine disiplin kuruluna sevk edilmişti.

AÇIKLAMALARI DA DOSYAYA EKLENDİ

Üyelerin yaptığı bu başvuru Gökhan Gönül’ün Beşiktaş’ta oynamak üzere Fenerbahçe’den yazılı izin istemesi ile ilgiliydi. Sarı-Lacivertli diğer hukukçular da Gökhan Gönül’ün medyada yer alan röportaj ve açıklamalarını da ihraç talep dilekçesine şikayet olarak eklediler.

Sonunda Disiplin Kurulu, geçtiğimiz günlerde Gökhan Gönül’ün ihraç edilmesine karar verdi. Gerekçe olarak medyada yer alan Fenerbahçe aleyhindeki konuşmaları gösterildi. Bu karar yönetim kurulu tarafından da onaylanınca Gönül’ün Fenerbahçe üyeliği düştü. Eski Fenerbahçeli Bekir İrtegün’ün ihracı ise FETÖ ile ilişkili…

Fenerbahçe'de flaş karar! Bekir İrtegün ve Gökhan Gönül ihraç edildi

FETÖ YÜZÜNDEN…

Başakşehir’de oynarken Bylock kullandığı ortaya çıkıp gözaltına alınan Bekir itirafçı olunca serbest kalmıştı. İrtegün, Bylock şikayeti üzerine Disiplin Kurulu’nca ihraç edildi. Bekir’in ihracı da yönetim onayından geçip kesinleşti.

Sarı-Lacivertliler daha önce de, FETÖ’cü hakim ve savcılar Mehmet Berk, Cihan Kansız, Fikret Seçen, Mehmet Erdoğan, D. Ali Gündoğdu, Hakan Karaali ve Mehmet Karababa ile eski emniyet müdürü Mutlu Ekizoğlu’nu ihraç etmişlerdi. (Hürriyet)

Önceki İçerikBursaspor- Fenerbahçe maçına ‘Kudüs’ pankartı damgasını vurdu
Sonraki İçerikSerkan Akcan, Fenerbahçe’deki büyük dönüşümü madde madde anlattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz