Spor basınının deneyimli ismi Bülent Boğ, Fenerbahçe’de yaşanan süreci Futbolmedya.com’a değerlendirdi:

İki bilet birden kesildi

Fenerbahçe Kulübü, teknik direktörü ile yollarını ayırırken iki bilet birden kesti. Bunlardan ilki Erol Bulut’a. Tarihi belli; 25 Mart 2021. Evet, sezon öncesi umutla takımın başına getirilen teknik adama, 31. haftanın ardından güle güle dendi.
Sorulardan biri, zamanlama doğru mu? Lig bitimine 10 hafta kala yapılan bu manevra ne kazandırır, iyi mi olur, kötü mü olur; bir mucize olmazsa iyi olmasını beklemek pek gerçekçi olmaz.
Ekonomistlerin çok güzel bir düsturu var. Diyorlar ki, ‘piyasalar karışıksa en iyi hareket pozisyonunu korumaktır.’
Kalan haftalar için takım, teknik sorumluluk göreviyle bu sezon için kadroyu oluşturan sportif direktör Emre Belözoğlu’na emanet edildi.
Asıl dikkat çekici olan; aylardır eleştirilen ve koltuğu sallanan, sezon sonunda devam etme olasılığı fazla olmayan bir teknik adamın alternatifi bugüne kadar biri veya birileri tarafından düşünülmedi mi? Fenerbahçe gibi bir kulübün veya Emre Belözoğlu’nun B Planı yok muydu, ya da o plan bu muydu?
Umarım, gelecekle ilgili başka planlar vardır ve bu sadece sportif direktör olarak misyon yüklenen ancak teknik direktörlük yolu verilen bir Emre Belözoğlu değildir, böyle bir seçenek başka alternatifler değerlendirilmeden gündeme gelmemiştir. Çünkü bu tür bir hamle, yönetimin görevdeyken yaptığı hatalı tercihlerin en büyüğü olabilir ve Emre Belözoğlu’nun yeni kariyer geleceğine de büyük hasar verebilir. Tabii bu yolu kendisi istemediyse.
Ancak mimarlarından olduğu kadronun, Erol Bulut ile başarısız olmasının ardından, kendi yönetiminde de istenileni verememesi halinde, ister sportif direktör, ister teknik sorumlu kimliğiyle olsun ona bir dönüşü olacaktır. Teknik sorumluluk göreviyle birlikte Emre Belözoğlu da açık tarihli biletini cebine koymuştur.

Önceki İçerikFatih Terim’e yine ceza geldi. Hatayspor ve Karagümrük maçlarında tribünde olacak
Sonraki İçerikTSYD’de yeni tüzük onaylandı. TSYD başkanlık sistemine geçti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz