Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada “Ya bu statları biz yaptık, biz. Bunlar yanlış yolda. Ama biz düzelteceğiz. Hepsi kayda giriyor. Statların tribünlerine pankartlar asıyorlar. FETÖ’nün uşağı olan kişiler sloganlarını tribünlere asıyorlar.” diyerek Fenerbahçe maçında açılan “Her şey çok güzel olacak” pankartına tepki göstermişti.

FENERBAHÇE’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin ardından Fenerbahçe Kulübü pankart ile ilgili bir açıklama yayınladı. Sarı-lacivertli kulüp pankartın 1 Eylül 2018 tarihinde stada asıldığını ve siyasi bir mesaj içermediğini açıkladı.

İşte Fenerbahçe’den yapılan açıklama:

Geçtiğimiz hafta sonu Akhisarspor’u ağırladığımız maçta stadımızda asılı bulunan bir pankart ile ilgili medya organlarında çıkan asılsız haberler dolayısıyla açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Haberlere konu olan ve güncel siyasi gündemle ilişkilendirilen söz konusu pankart, taraftarlarımız tarafından bu sezon 1 Eylül 2018 tarihinde stadımızda oynanan Fenerbahçe – Kayserispor müsabakasında asılmıştır. Taraftarlarımızın takımımıza duydukları inancı ifade eden pankart, o tarihten bugüne dek sezon boyunca stadımızda oynadığımız 21 maçın tamamında asılı kalmıştır.

Söz konusu pankart üzerinden siyasi bir mesaj çıkarılmasını ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nü güncel siyasetin içine çekme çabalarını üzülerek takip etmekteyiz. Kulübümüzün siyasete bulaştırılmamasını kamuoyundan önemle rica ederiz.

Bu vesileyle bir kere daha hatırlatmak isteriz ki; Fenerbahçe, sarı-lacivert renklere gönül vermiş her tür siyasi görüş ve düşünceye sahip milyonlarca taraftarın ortak sevdasıdır, siyaset üstü bir konumdadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here