Fenerbahçe’ye tarihi ceza!

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Fenerbahçe Spor Kulübü’ne toplam 1 milyon 637 bin 372 liralık fatura çıkardı.

2015-16 sezonunda erkek ve kadın liglerinin yayınından sadece 423 bin 500 lira kazanan Türkiye Voleybol Federasyonu, Fenerbahçe Spor Kulübü’nü kendi takımlarının maçlarını FB TV’den yayınladığı gerekçesiyle tam 942 bin 970 lira ceza kesti. Paranın hemen ödenmemesi halinde Fenerbahçe takımlarının lisans ve vize işlemlerinin yapılmayacağı kulübe iletildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, “pes artık” dedirten cinsten ağır bir ceza kesti. TVF Genel Sekreteri Avukat Nihal İşçi’nin imzasıyla 1 Temmuz tarihinde kulübe yapılan resmi bildirimle sarı-lacivertlilere toplam 1 milyon 637 bin 372 liralık fatura çıkarıldı.

Uygulanan yaptırımlar 9 madde altında toplanırken, 2015-2016 sezonundaki TVF Yayın Talimatı’na aykırılık nedeniyle kulübe tam 942 bin 970 lira ceza verildi. Sarı-lacivertli kulübün geçen sezon erkek ve kadın voleybol takımlarının lig maçlarını Fenerbahçe TV’den naklen yayınlaması yüzünden bu cezaya çarptırıldığı belirtildi.

Fenerbahçe’ye tarihi ceza! Nedenleri…

ŞOK ETKİSİ YARATTI

İşin en trajikomik tarafı ise 2015-2016 sezonunda erkek ve kadın liglerinden sadece 423 bin 500 lira artı KDV yayın geliri elde eden TVF’nin, Fenerbahçe Kulübü’ne kendi takımlarının maçlarını yayınladığı için tam 942 bin 970 lira ceza vermesi oldu.

Her sezon erkek ve kadın voleybola milyonlarca lira yatırım yapan ve milli takımlara çok sayıda sporcu gönderen sarı-lacivertliler bu şok cezaya adeta isyan etti.

TVF’nin, Fenerbahçe’ye çıkardığı fatura bununla da sınırlı kalmadı. Federasyon; lisans, isim hakkı vb işlemlerden dolayı sarı-lacivertlilere 549 bin 270 liralık bir fatura daha çıkardı. Taraftarların kötü tezahüratı, salon kullanımı, salonlara verilen zararlar gibi cezalar da eklendi ve fatura 1 milyon 637 bin 372 liraya yükseldi.

Sarı-lacivertli kulübün bu sezon TVF’ye 549 bin 795 liralık ödeme yapması nedeniyle faturanın 1 milyon 87 bin 577 liraya düştüğü bildirildi. Naklen yayından kulübün payına düşen 26 bin 468 lira da düşüldü ve Fenerbahçe’nin, TVF’ye 1 milyon 61 bin 108 lira borçlu olduğu kulübe iletildi.

 

HESABA YATIRIN

TVF bu paranın federasyon hesabına yatırılmaması halinde Fenerbahçe erkek ve kadın takımlarının 2016-2017 sezonu lisans tescil ve vize işlemlerinin yapılmayacağını da bildirdi. Fenerbahçe’nin verilen cezalara itiraz ederek, hukuki yollardan hakkını arayacağı aktarıldı.

KENDİ SALONUNU KULLANMA FATURASI!

TVF’nin, Fenerbahçe’ye gönderdiği ceza listesinde çok ilginç kalemler yer alıyor. Buna göre sarı-lacivertli kulübün geçen sezon kendi salonlarını kullandığı için federasyona 19 bin 892 lira ödemesi gerekiyor. Salon-antrenman saati kullanım bedeli olarak da kulüpten ayrıca 20 bin 550 lira isteniyor.

Fenerbahçe Grundig Kadın Voleybol Takımı geçen sezon final serisinde şampiyonluğu Vakıfbank’a kaptırarak ikinci oldu. Sarı-lacivertliler, Şampiyonlar Ligi’ni ise Dinamo Kazan’ı yenerek üçüncü sırada kapattı.

Geride kalan sezon bütçe kısıtlamasına giden Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı ligi 4. sırada bitirmesine rağmen alkışları toplamayı başarmıştı. (amk spor)

Önceki İçerikPereira: Futbolcular bu olaydan etkilendi…
Sonraki İçerikFenerbahçeli eski yıldızdan darbe girişimi mesajı: Allah Türk’ü korusun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz