Futbol yaşamını Lokomotiv Moskova’da sürdüren eski Beşiktaşlı Manuel Fernandes’e, bir eğlence mekanında tanıştığı iki kadını evinde darp ettiği gerekçesiyle 12 bin TL para cezası verildi.

Beşiktaş’ın Portekizli eski futbolcusu Manuel Fernandes’in 4 Mayıs 2013 günü bir eğlence mekanında tanıştıktan sonra evine götürdüğü iki genç kadını darp ettiği gerekçesiyle İstanbul 84. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava, karara bağlandı. Duruşmada şikayetçiler Gülşah Ö. ile Damla Ç. hazır bulunurken, sanık Manuel Fernandes’i avukatı temsil etti.

“CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUZ”
Duruşmada olayın yaşandığı rezidansa şikayetçilerin giriş ve çıkışlarını gösteren güvenlik kamera görüntüleri izlendi. CD’deki bir görüntünün ise açılmadığı belirtildi. Bu görüntülere ilişkin bilirkişi raporunun da mahkemeye ulaştığı kaydedildi. Son sözleri sorulan şikayetçiler Damla Ç. ve Gülşah Ö., görüntülerde giriş ve çıkıştaki durumlarının bazı şeyleri gösterdiğini belirtti. Damla Ç. ve Gülşah Ö., darp edildikleri anın görüntülerinin bulunmadığını kaydetti. Şikayetçiler Fernandes’in cezalandırılmasını istedi.

FERNANDES’İN AVUKATI BERAAT İSTEDİ
Fernandes’in avukatı Hakan İnce ise, mevcut delillerle karar vermenin hukuka aykırı olacağını belirterek, şikayetçilerin çelişkili ifadeler verdiğini kaydetti. Avukat İnce, tek delilin şikayetçilerin soyut ifadeleri olduğunu savundu. İnce, müvekkilinin durup dururken saldırmasının hayatın olağan akışına aykırı olduğunu savunarak beraat kararı verilmesini talep etti.

100’ER GÜN ADLİ PARA CEZASI
Mahkeme, duruşmaya verdiği kısa aranın ardından davayı karara bağladı. Fernandes’in darp suçunu işlediğinin sabit olduğuna hükmeden mahkeme, “Basit yaralama” suçunu iki kişiye yönelik işlediği gerekçesiyle toplam 100’er gün adli para cezasına çarptırdı. Günlüğü 60 TL’den bu cezayı 12 bin lira adli para cezasına çeviren mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

10 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU
İddianamede, Fernandes’in iki kez ‘kasten yaralama’ suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edilmişti. Adli Tıp Kurumu’nun raporunda Gülşah Ö.’nün parmaklarında ve sağ şakağında, Damla Ç.’nin de elinde ve kolunda darp izleri oluştuğu belirtilmişti. (fanatik)

Önceki İçerikPassolig kartları yenilenecek. 22 milyon TL’nin 13 milyonu kulüp kasalarına girecek…
Sonraki İçerikGökhan Töre’yi vurduğu gerekçesiyle tutuklanan sanık olayı anlattı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz