Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, başkanlığın zor bir görev olduğunu ve kötü sonuç alındığında herkesin dönüp kendisine baktığını söyledi. Orman ayrıca yeni sezona Vodafone Arena’da başlamayı planladıklarını söylerken, taraftara da övgüler yağdırarak “Dün 80 bin kişi vardı. Stat 200 bin kişilik olsaydı yine doldururduk.” yorumunu yaptı.

Fulya’daki Şan Ökten Tesisleri’nde Valmiera Glass ile yapılan sponsorluk anlaşması imza töreninde Liverpool maçındaki yaşadığı duygular ve Vodafone Arena’nın son durumuyla ilgili bilgiler veren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Beşiktaş başkanlığı zor bir görev. Bütün camianın yükü omuzlarınızda. Yendiği zaman herkes mutlu oluyor. Kötü sonuç olduğu zaman herkes bana dönüyor. Sahada benim oynadığımı, benim kafaya çıktığımı, topu benim kurtardığımı zannediyorlar” dedi.

Liverpool maçında sık sık dışarı çıkmasının nedenine açıklık getiren Orman, “Sayın 11. Cumhurbaşkanı yanımızdaydı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu vardı. Şeref tribününde olduğumuz için rakip takım yanımızdaydı. Belli nezaket içinde oturuyorsunuz. Ben de taraftarım. Herkes ayağa kalkıp otururken çakılı maç izlemek durumunda kalıyoruz. Çıkıp biraz hava alıp kendime gelmeye çalışıyordum. Çok önemli gündü” şeklinde konuştu.

“200 BİN KİŞİLİK OLSAYDI YİNE DOLDURURDUK”
Türkiye’nin önemli bir ülke olduğunu ve İstanbul’un da en güzel şehirlerden biri özelliğini taşıdığını anlatan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Beşiktaş da 112 yıllık önemli bir kulüptür. İnanılmaz coşkulu bir taraftarımız var. Beşiktaş’ın bütçeleri 250 milyon dolar civarlarına gelecek. Bu kadar güzel ülkede, bu kadar güzel statta Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi kupasını, Şampiyonlar Ligi kupasını alabileceğini ilk günden beri, üzerimizde ölü toprağı varken, çok kötü günlerdeyken bile söylüyordum. İstikrarlı kadrolarla yapabileceğimize inanıyorum. Başkanlığım bitmeden Türk milletine ve Beşiktaş’a bunu yaşatacağımıza inanıyorum. Sadece bizim kulüp açısından değil, bütün Türkiye açısından geçerli. Dün 80 bin kişi vardı. Stat 200 bin kişilik olsaydı yine doldururduk. Bu kadar futbolu seven varken, büyük geçmişi olan bir kulübün, bu kadar güzel imkanları olan kulübün, kendi kaynağını yaratan; bir Arap sermayesinin, Rus sermayesinin değil Beşiktaşlıların yarattığı sermayeyle Beşiktaş’ın bunu alacağına inanıyorum.”

Orman, Beşiktaş’ın farklı bir kulüp olduğunu ve bu farklılıktan da mutluluk duyduklarını ifade etti.

Avrupa’da tüm Türkiye’yi temsil ettiklerine dikkati çeken Fikret Orman, kimseyi rencide edecek konuşmalar yapmadıklarını, kişisel egoları için kulübü kullanmadıklarını dile getirdi.

 

Önceki İçerikKartal borsada da uçuyor…
Sonraki İçerikFikret Orman’dan Galatasaray’ı kızdıracak espri…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz