4.HAKEM KÜFÜR VAR, KIRMIZI KART GEREKİR DİYOR, AYDINUS 2SEN İŞİNE BAK’ YANITINI VERİYOR

20 NUMARA (EMRE’Yİ İSMEN ZİKRETMİYOR) HİÇBİR SPOR AHLAKI KURALINA UYMUYOR

ONUN (EMRE) KAPTAN OLDUĞU MİLLİ TAKIMA BEŞİKTAŞLI OYUNCULARI GÖNDERMEMEYİ DÜŞÜNDÜK

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, derbi ile alakalı çok sert açıklamalar yaptı.

Orman, maçın hakemi Fırat Aydınus hakkında da çok önemli bir iddiada bulunudu:

“UEFA’da ve ligde iki tane önemli maçımız vardı ve ikisini de kaybettik, inanılmaz üzüntülüyüz. Bugün yapacağım açıklamaların Fenerbahçe maçı ile hiçbir ilgisi olmadığını açıklamak isterim. Şanssız bir gol yedik. Ondan önceki pozisyonlara baktığımızda maçı kazanabilirdik de. Bu bir maçtır. 90+2’de futbol şansı onlara güldü. Bizim takım halinde yaptığımız hatalar da var, ama maçı kaybettik. Rakibimizin kazanmış olmasını üzerine onu düşük göstermek amacıyla yapılan bir şey değildir. Birincisi, hakemle alakalı söylemek istiyorum; hakem tam anlamıyla maçı yönetmek değil de, idare etmek için gelmişti sahaya. Kararları günü kurtarmak amacıyla aldı.”

EMENIKE VE EMRE İÇİN AYDINUS’A İSYAN!

“29 numaralı oyuncu gözünün önünde formasını çıkarıyor. Görmedim diyebileceği bir pozisyon değil. Çıktıktan sonra teknik heyet ona müdahale ediyor. Oyuncu tekrar formasını giyip içeriye giriyor. Bunların hepsi birer kural hatası, hakem hatası. Kural, ‘oyuncu hakemin iradesi olmadan dışarı çıkamaz, içeri giremez’ diyor. Orada, 20 numaralı oyuncu, hiçbir spor ahlakına uymayacak şekilde, hiçbir camiaya yakışmayacak şekilde de, gelip bir büyük camianın hocasına, gözlemcilerin önünde, duyuyorum ki gözlemciler görmemiş herhalde tavuk karası var gözünde. İlk yarıda hatırlıyorsanız, Kayseri Erciyesspor maçında, bizim oyuncumuzun ağzından çıkan yanlış bir ifadeden, bizim oyuncumuz kırmızı kart görüp Fenerbahçe maçında oynamamıştır Gökhan Töre. Şimdi buraya bakıyoruz, herkes görüyor. 4. hakem olan Deniz Çoban, kayıtlarda da var, hocam küfür var, kırmızı kart diyor. Sen işine bak diyor. İşte Slaven Bilic de küfür etti, ikisini de atsaydın. Slaven Bilic ve bizim bütün YÖNETİM kadromuz, her şeye adaletli bakıyoruz. Bilic, geçenlerde bir maçtan evvel, Ersan’ın yapmış olduğu hareketten dolayı, çok ağır bir karar dedi. Bizim takımımıza olsa, içimize sinmezdi dedi. Bizim aleyhimize olan kararları bile söylüyoruz.”

“BEŞİKTAŞLI OYUNCULARI MİLLİ TAKIMA GÖNDERMEMEYİ DÜŞÜNDÜK”

“Benim kalecim Tolga, takım kaptanı olaya müdahil olmak, sakinleştirmek için geliyor, ona sarı kart gösteriyor. Yönetmelik, kaleci, kaptan olmadığı sürece ceza alanını terkederse, sarı kart diyor. Rakip takımın kalecisi de geliyor, ona da sarı kart gösteriyor. Biz maçı kaybettik, 90 dakika bitti, maç artık geçti. Bu hakemle alakalı gördüğümüz, maç duruyor diyor. Galatasaray maçını da oynadık bu hakemle, 17 saniye kalmıştı, bitirseydi ya maçı. Oraya vaziyeti idare etmeye, kendi hesabını yapmaya gelmiştir. Buradan MHK’ya da söylüyorum, Namoğlu geldiğinde nasıl yöneteceğini çok iyi bilen bir başkanımız var. Yalnız bu hakemleri, özellikle bu hakemi cezasız bırakmamamız lazım. Biz bunun gereğinin yerine getirilmesini istiyoruz. Burası büyük bir camia, taraftarlarımızdan bu konu ile alakalı inanılmaz tenkit görüyoruz. Bir takımın kaptanı denebilecek bir kişi geliyor, dünyanın neresinde görülmüş. Bunun zıttı, Beşiktaşlı bir oyuncu, Fenerbahçe’nin hocasına gitse küfür etse, koridorlarda tehdit etse, ne hissederlerse onu hissediyoruz. Bu ahlaksızlıktır. Hatta şu da aklımızdan geçti, onun kaptanlığını yaptığı milli takıma da oyuncularımız göndermeyelim dedik. Ancak milli konularda destek olmamız gerek diye düşündük.”

EMRE BELÖZOĞLU’NA SERT TEPKİ

“Her şeyin kayıtları elimizde var. Bizim derdimiz milli olmuş bir oyuncuyu karalamak olabilir mi? Ancak böyle bir oyuncunun da o ağırlıkta davranması lazım. Küfür kıyamet nedir bu, ayıp! Şimdi açıklamalar yapılacak, öyle demedim, böyle demedim. Bilic bir sporcu olduğu için, olayı orada bırakmak istiyor. Kimse bizim yaptığımız gibi kimseye küfür etmez, kimse de bize küfür edemez…”

Önceki İçerikArda Turan: Bayrampaşa’ya otel, Avrupa’ya “saray” yaptıracağım…
Sonraki İçerikAilesi “Büyü var, delirebilirsin” dedi, Emenike Londra’da büyü merkezine gitti!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz