Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın Galatasaray’ın son iki sezonki şampiyonluklarını iki maçtaki hakem hatalarına bağlaması Galatasaray camiasını kızdırdı. Orman’a yanıt, Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’dan geldi.

Günay, Orman’ın Anadolu Beşiktaşlılar Derneği iftarında sarfettiği sözlere sahurda, sosyal medya üzerinden yanıt verdi:

“Şampiyonluk yarışını kaybettikten sonra rakibini tebrik etmek yerine çamur atmaya kalkmak tam bir acizlik örneğidir.”

FİKRET ORMAN NE DEMİŞTİ?

”Hakem ile hakem hatalarının şampiyonu belirlememesi gerekiyor. Son iki sezonun şampiyonunu hakemler belirledi. Geçen seneki Galatasaray-Alanya maçı şampiyonu belirledi. Ümit Öztürk’ün o maçtaki performansı hakemlik faciası, Rize maçı da öyle. Hakemler maçı kafasında oynayıp sahaya çıkıyorlar. Bir hakemin Avrupa’da yönettiği maçla Türkiye’de yönettiği maç arasında fark oluyor. Bizde her topu, hakem VAR hakemine atmaya çalışıyor.

” SAHADA ADALETİN OLDUĞU BİR DÜZEN OLMASI LAZIM”

Avrupa’daki maçlar ve Türkiye’deki maçlar arasında, topun sahada kaldığı süre arasında fark var. Aynı hakemin Avrupa ve Türkiye’de gösterdiği performans arasında fark var. Gücün değil, sahada adaletin olduğu bir düzenin olması lazım.”

Belli bu hakemler. Benim çözümüm gençler. Genç hakem hata yapabilir ama bunlar öyle değil ki, 20-25 yıllık hakemler. Hakemler hata yapabilir ama art niyetli hatayı herkes görüyor. Bundan 20 sene evvelki, Beşiktaş’ın şampiyonluğunun gittiği dönemki gibi değil teknoloji. Süper Lig’in marka değeri inanılmaz derecede kötü durumda. Bunların düzeltilmesi lazım. Az evvel söylediğim gibi MHK, PFDK gibi kurulların verdiği çifte standartlı kararların sona ermesi lazım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here