TV 8.5 ekranlarında yorumcu olarak yer alan eski hakem Fırat Aydınus, Cüneyt Çakır hakkında çok konuşulacak sözler sarf etti.

Fırat Aydınus, Trabzonspor-İstanbulspor karşılaşmasında Trabzonspor’un 2-0 mağlup ettiği maç sonrası yorumcu olarak bulunduğu TV 8.5 ekranlarında çok açıklamalarda bulundu. Hakemliği bırakan Cüneyt Çakır hakkında iddialarda bulundu.

cüneyt çakır

‘Kırgınlığı vardı’

‘Geçen yıl 8 Mart operasyonu adında lanse edilen ve bu işte eli olanlara kırgınlığı vardı. Bu kişiler Cüneyt Arkın’ın Dünya Kupasına gitmesine engel oldular. Bundan sonraki zamanda yaklaşık birkaç gün önce maç yönetti. Ondan önce de UEFA koşusu yaptı. TFF Merkez Hakem Kurulu belirlendikten sonra seminere çıktı. 2 gün sonra da hakemliği bıraktı.’ dedi.

Akıllarda soru işareti bıraktı

‘Cüneyt Çakır’ın kendimi buna hazırlıyorum demesi soru işareti bıraktı. Hakemlere belli konularda baskı oldu mu? Bu gerçekten önemli. Alper Ulusoy’un VAR kadrosuna geçmesinde nedenler bulunmakta. Cüneyt Çakır’a ne söylediler? Bir karar alınıyorsa bizim değerimize bir jübile maçı yapılmalı. 2022 Ağustos tarihine kadar Cüneyt Çakır’ın sözleşmesi var.’

‘UEFA’da eğitim verebilecek kapasiteye sahip’

‘Hakemliği bırakma isteği tercihi olabilir. Alt kademelerdeki hakemlerle ilgilenmesi çok güzel bir şey. Ben güveniyorum ki UEFA’da da eğitim verebilecek birisi. Türk milleti olarak kendisine teşekkür etmemiz gerekiyor.’ ifadelerini kullandı.


‘Tekrar dönmez’

‘Düşündüğümüz zaman aklımızda soru işaretleri oluyor bu soru işaretlerinin de elbet cevabı vardır. Cüneyt Çakır, UEFA yetkilileri ile de görüşmüş ‘ben bırakıyorum’ demiş. Türkiye’de bırakırsa hakemliği Avrupa’da devam etmesi söz konusu bile olamaz. Türkiye’de hakemler için gerçekleşen operasyonlar kendisi için Katar yolu çizildi. Türkiye’de bıraktığı için Avrupa’da devam edemez.’

‘Görevden alındıysa…’

‘Cüneyt Çakır’ın aldığı bu karar umarım kendisi için hayırlı olur. Eğer görevden alındıysa aldıran hakkında da hayırlısı olsun. Cüneyt Çakır’ın nasıl ki bazılarına kırgınlığı varsa benimde birkaç kişiye kırgınlığım var. İlerleyen zamanlarda daha detaylı anlatacağım.’ dedi.

Önceki İçerikSpor Toto 1. Lig’in yayıncısı TRT Spor oldu
Sonraki İçerikKonya BB Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya spor basınıyla bir araya geldi: İslami Dayanışma Oyunları’nda devasa bir organizasyona evsahipliği yapacağız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz