Türkiye’nin en büyük digital platformlarından Tivibu’nun yeni spor yayınları müdürü belli oldu. Türk Telekom iştiraki olan Tivibu Spor’un başına Emre Tilev getirildi.

Futbolmedya.com olarak Emre Tilev’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.


EMRE TİLEV KİMDİR?

Emre Tilev, 16 Nisan 1971 tarihinde Ankara, Aydınlıkevler’de dünyaya geldi.

İlkokulu babasının asker olmasından dolayı farklı yerlerde okuyan Tilev, Güzelyalı Ortaokulu’nda eğitimini tamamladı. Bu sırada atletizm ile uğraşmaya başladı.

Lise döneminde de atletizm uğraşını sürdüren Tilev, geçirdiği bir trafik kazası sonrası aktif spor hayatını noktalamak zorunda kaldı. Bu olaydan sonra maç anlatımıyla daha da ilgilemeye başlayan Tilev, gazetecilik veya spikerlik yapmak istediğine karar verdi.

İzmir İnönü Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi—Gıda Mühendisliği Bölümü’nde okumaya başladı.

Üniversite yıllarında gazeteci olmak için daha aktif çalışmaya başladı. Yeni kurulan televizyon kanallarında çalışmaya başladı.

Bir süre siyaset-spor-müzik eğlence programları yapan Tilev daha sonra Samsun’da yayın yapan Samsun TV’ye geçti. O dönemde birinci ligde yer alan Samsunspor’un burada maçlarını anlatan, program yapan ve kendi geliştirdiği formatlarda yarışmalar sunan Emre Tilev daha sonra İstanbul’a taşındı.
1994 senesinin Kasım ayında başlayan İstanbul macerasında ilk durak Show TV oldu. Uzun süre Cine 5’te görev yapan Tilev, 2004’te ATV- Kanal 1 grubuna geçti. 2006’da CNN Türk- Kanal D grubuna transfer olan ve uzun yıllar Doğan Medya Grubu’nda görev alan Tilev, son olarak TV100’ün spor müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Emre Tilev aynı zamanda iletişim fakültelerinde öğretim görevlisi olarak yeni nesil gazetecilerim yetişmesine katkıda bulunuyor.

Evli ve bir çocuk babası olan Tilev, ingilizce biliyor.

Önceki İçerikUEFA tüm organizasyonlarını süresiz askıya aldı. ZDF ise maçların temmuz- ağustos aylarında oynanacağını iddia etti
Sonraki İçerikYeniçağ gazetesinin digital yayınlar müdürlüğüne Orhan Can getirildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz