Ünlü isimler FMV Işık Okullarının ödül töreninde bir araya geldi

Türkiye’nin en başarılı isimleri ödüllerini, minik Işıklıların elinden aldı

Mezunundan öğrencisine, velisinden öğretmenine binlerce Işıklı, Türkiye’nin spor, sanat ve tasarım alanında başarılı isimlerini bir kez daha ödüllendirdi. 3 Nisan 2017 Pazartesi günü FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsünde düzenlenen ödül programında toplamda 17 ödül sahibini buldu.2016 Yılında Spora Işık Tutanlar kategorisinde; Eczacıbaşı Voleybol takımı, Nevriye Yılmaz, Ayşe Begüm Onbaşı, Mete Gazoz, Caner Eler, Şenol Güneş, Nazmiye Muslu Muratlı, Emin Alp Baştan, Abdullah Avcı, Cedi Osman, Ekpe Udoh, Sanata ve Tasarıma Işık Tutanlar kategorisinde ise; Erdal Özyağcılar, Ahmet Ümit, Çiğdem Kaplangi, Mehveş Emeç Birol, Emir Turam, Tuvana Denizci Tınaz gibi alanında çok değerli isimler ödül aldı. 131. Yıl Onur Ödülü’nün sahibi Harun Erdenay olurken, Özel Anma Ödülü ise Erdal Tosun adına Demet Akbağ, Kiraz Tosun ve İlknur Pekmezci Tosun’a takdim edildi.

FMV Işık Okullarının 2009’da başlatarak geleneksel hale getirdiği Türkiye’nin en prestijli, geniş katılımlı fark yaratan ödül programında kazanan isimler belli oldu. Bu yıl 8’incisi Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi tarafından “Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar”adı altında, düzenlenen ödül töreninde Türkiye’nin spor, sanat ve tasarım alanında en başarılı kabul edilen isimlerine ödül verildi.

FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, Muvaffak Benderli Salonu’nda düzenlenen ödül törenine FMV Işık Okulları öğrenci, öğretmen ve velilerinin yanı sıra spor,sanat ve iş dünyasından önemli isimler de katıldı. Törenin sunuculuğunu ise Nebil Evren yaptı.

Toplamda 17 ödülün dağıtıldığı törende sanat ve tasarım dallarında Erdal Özyağcılar, Ahmet Ümit, Çiğdem Kaplangi, Emir Turam, Tuvana Denizci Tınaz, Mehveç Emeç Birol ile Özel Anma Ödülü’ne layık görülen merhum Erdal Tosun’un yerine Demet Akbağ, Kiraz Tosun ve İlknur Pekmezci Tosun, minik Işıklıların elinden ödüllerini aldılar.

Ödülü almaya Erdal Tosun’un kızı Kiraz Tosun ve eski eşi İlknur Pekmezci Tosun’la beraber sahneye çıkan Demet Akbağ; “Bugüne kadar bir çok kırmızı halı törenine katıldım. Ancak ilk kez bir töreni baştan sona izlemek istedim. Bugün, yıllarca beraber çalıştığım kardeşim Erdal’ım için buradayım. Ödülü onun adına sevgili kızı Kiraz Tosun’a takdim ediyorum. Onları unutmayacağımızı, unutmayacağınızı biliyorum” diye konuştu.

Yılın Sahne Sanatları Ödülünü alan ünlü oyuncu Erdal Özyağcılar ise ödülünü iki erkek torunun elinden alırken “Sanata Işık tutanlar adı altında verilen bu ödül beni çok duygulandırdı. Yıllardır emek verdiğim sanat alanında biraz ışık tutabildiysem ne mutlu bana. İki torunumun bugün burada benimle olmasından ve ödülü onların elinden almaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Yılın Edebiyat ödülüne layık görülen Ahmet Ümit ise ödülünü torununun elinden aldı. Ahmet Ümit; “Bu ödülü torunumun elinden aldığım için anlamı çok daha büyük, Nobel ödülü alsam bu kadar mutlu olmazdım” dedi.

Yılın Erkek Sporcusu ödülüne layık görülen Cedi Osman, 131’inci Yıl Onur Ödülüne layık görülen Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Harun Erdenay, Yılın Kadın Sporcusu Nevriye Yılmaz, Yılın Genç Kadın Sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, Yılın Genç Erkek Sporcusu Mete Gazoz, Yılın Paralimpik Sporcusu Nazmiye Muslu Muratlı, Yılın Yabancı Sporcusu Ekpe Udoh, Yılın Fair Play Ödülü Emin Alp Baştan ödüllerini büyük alkış eşliğinde aldılar. Yılın Takımı seçilen Eczacıbaşı Vitra Voleybol Takımı adına ödülüspor kulübü müdürü Cemal Aksoy aldı.

Törende konuşan Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Akın Süel“131 yıldır önce iyi insan yetiştirme misyonumzla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün burada, ‘Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar’ ödül töreninde, gençlere başarılarıyla örnek teşkil eden isimlere ödüllerini takdim etmekten mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar Ödülleri’nde şu isimler ödüle layık görüldü:

2016 Yılının Spora Işık Tutanlar;

Şenol Güneş, Yılın Teknik Direktörü

Abdullah Avcı, Yılın Spor Başarı Ödülü

Cedi Osman, Yılın Erkek Sporcusu

Nevriye Yılmaz, Yılın Kadın Sporcusu

Emin Alp Baştan, Yılın Fair Play Ödülü

Ayşe Begüm Onbaşı, Yılın Genç Kadın Sporcusu

Mete Gazoz, Yılın Genç Erkek Sporcusu

Caner Eler, Yılın Spor Basın İletişim Ödülü

Nazmiye Muslu Muratlı, Yılın Paralimpik Sporcusu

Eczacıbaşı Vitra Voleybol Takımı, Yılın Takımı

Ekpe Udoh, Yılın Yabancı Sporcusu

Harun Erdenay, 131. Yıl Onur Ödülü

2016 Yılının Sanata Tasarıma Işık Tutanlar;

Erdal Özyağcılar, Sahne Sanatları

Ahmet Ümit ve Çiğdem Kaplangi, Edebiyat

Mehveç Emeç Birol, Müzik

Emir Turam ve Tuvana Denizci Tınaz, Tasarım

Erdal Tosun, Özel Anma Ödülü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here