Fulya Davası‘nda Fikret Orman yönetimi ikinci kez Yargıtay‘a itiraz etti. Demirören’in Beşiktaş‘ı 300 milyon dolar zarara uğrattığını iddia eden Hürser Tekinoktay da bu itiraza itiraz etti

Kamuoyunda ‘Fulya Davası’ adı ile bilinen, 2007 ve 2008 yılındaki Beşiktaş Genel Kurul toplantılarında yönetim ve denetleme kurulunun ibrasına yönelik kararların iptaline ilişkin mahkeme kararını onayan Yargıtay’ın kararına Fikret Orman yönetimi tarafından bir kez daha itiraz yapıldı.
Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Hürser Tekinoktay, Yıldırım Demirören yönetiminin Fulya Projesi ve Del Bosque konuları başta olmak üzere yaptığı birtakım icraatların yanıltıcı bilgilerle genel kurula getirildiği ve ibra edildiği iddiasıyla 2008 yılında 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açmış olduğu dava önce mahkeme tarafından reddedilmişti. Ancak Tekinoktay bu karara itiraz edip, Yargıtay’a gitmiş, Yargıtay da yapılan bu itirazı haklı bulmuş ve dosyayı 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne geri göndermişti.

TEKİNOKTAY: DEMİRÖREN 300 MİLYON DOLAR VERMELİ
Mahkeme konu ile ilgili olarak birçok bilirkişi araştırmasına gitmiş, davalı Beşiktaş A.Ş. ve dernek yöneticilerinin kusurları bilirkişi raporlarıyla tespit edilmişti. Beşiktaş başkanı seçilen Fikret Orman ve yönetimi, Demirören yönetiminin yol açtığı zarardan sorumlu olacağı anlamına gelebilecek bu kararın düzeltilmesini talep etti.
Geçtiğimiz günlerde iki kez Yargıtay kararı ile onanan bu duruma rağmen Beşiktaş yönetiminin bir kez daha Yargıtay’a itiraz ettiği ve karar düzeltme istemiyle yeniden temyize gittiği öğrenildi.

TEKİNOKTAY DA İTİRAZA İTİRAZ ETTİ

besiktaspostasi.com’un haberine göre davacı Tekinoktay da Beşiktaş yönetiminin karar düzeltme dilekçesi ve Yıldırım Demirören’in müdahil talebine itiraz etti. Tekinoktay, Yıldırım Demiören yönetiminin Beşiktaş Kulübü’nü 300 milyon dolar zarara uğrattığını savunuyor ve bu paranın kulüpten bu parayı talep etmesini istiyor.

Yıldırım Demirören, Fulya Davası’na 10 yıl sonra müdahil olmak istedi, Minibüsçüler Odası’nın davasını örnek gösterdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here