Denizbank’ta şube müdürü olarak çalışan Seçil E. geçen 11 Nisan’da tutuklandı. 20 yılı aşkın bir süredir bankacı olarak çalışan E.’ın tutuklanmasının gerisinde ise, kamuoyunun bildiği birçok isimden yüklü miktarda para topladığı iddiası yer alıyor. ‘Fatih Terim Fonu’ adı ile gündeme gelen sistem, E.’ın ifadelerine bakılırsa bir tür saadet zinciri görünümünde. Aralarında, Fatih Terim, Arda Turan, Selçuk İnan, Emre Belözoğlu’nun da olduğu çok sayıda ismin yanı sıra iş insanı, mimar ve doktorlar da bu sisteme dâhil olmuş görünüyor.

Halktv.com.tr, Seçil E.’in, soruşturma savcısına verdiği 4 sayfalık ifadeye ulaştı. E., İstanbul’dan önce Çorlu’da şube müdürü olarak çalıştı. E. 2010’da Denizbank’ın Bahçelievler Şube Müdürü oldu. Bu tarihten 15 ay sonra da bankanın Florya şubesinde müdür olarak çalışmaya başladı. Anılan şubeye atanması E.’ın yaşamında bir dönüm noktası oldu.

“2010’da borsada 1 milyon lira batırdım”

E.’ın ifadesine göre, 2010 yılında aldığı hisse senedi battı. E. anılan dönemde 1 milyon TL batırdı. Bir süre sonra, uğradığı zararı gidermek için yeniden bir hisse senedi aldı. Ancak bu kez da zarar etti ve uğradığı zarar katlandı. İkinci hamlenin de başarısız olması ise de, şimdilerde Türkiye’nin gündemine oturan ‘Fatih Terim Fonu’nun temellerinin atılmasına neden olmuş gibi görünüyor.

“Parayı aldığım gibi dağıttım”

“Uğradığım zarar büyüyünce yatırım vaadinde bulunarak para aldım. Geriye dönük zararları kapatmaya başladım” diyen E.’ın para aldığı isimlerden biri Bülent Çeviker…

E., bu kişiye, “Bizim, çok özel müşterilerimize yaptığımız işlemler var. Bunları banka içerisinde yapmıyorum. Bankanın ayrı özel bir bölümü var. Sadece çok zengin müşterilerimizle yaptığımız işlemlerdir” dedi. Çeviker, hazırladığı 2 milyon 118 bin doları, eşi İ. Çeviker ve oğlu aracılığı ile E.’a ulaştırdı. E. ifadesinin devamında “Ben bu parayı alır almaz, 5 dakika dahi beklemeden, daha önce ödeme bekleyen bana güvenip daha önce para veren kişilere ödeme yaptım” dedi.

Sabah 07.00’de gelen mesaj: Bu fon duruyor mu?

Aldığı paralara karşı imzaladığı kâğıtlara bastığı ve kaşeyi kendisinin bastırdığını öne süren E., “Volkan Bahçekapılı’yı tanıyor musunuz” yönündeki soruya şu yanıtı verdi:

“Kendisi Buse Terim’in eşi. Fatih Terim’in de damadı. Bir gün Volkan Bahçekapılıyı telefonla aradım. ‘Çok kısa süreliğine yüksek getirisi olan bir fon var. Ama bu husus duyulmasın. Fatih Hocanın da bu fondan haberi var. Sen de girmek ister misin’ dedim. Volkan Bahçekapılı da bana ‘biliyorum. Buse’nin de var hatta’ dedi. Bir sabah, saat 07.00’de bana mesaj attı. ‘Bu fon hala duruyor mu? Emre Belözoğlu senden haber bekliyor’ dedi. Sonrasında ben Emre Belözoğlu’nu aradım. Konuyu çok kısa anlattım. Hem Volkan hem Emre bana nakit para bulup, Volkan’ın Levent’teki ofisinde teslim ettiler.”

2 gün içinde 3.3 milyon dolar

E., Bahçekapılı ve Belözoğlu’nun iki gün içinde kendisine 3 milyon 292 bin doları elden teslim ettiklerini söyledi. E., paraların tesliminin ise geçen mart ayında olduğunu söyledi.

Buse Terim’den 200 bin dolar

E. ifadesinin devamında “Fakat bu zamana kadar Volkan’a herhangi bir ödeme yapmadım. Buse Terim’den de 150-200 bin dolar aldım. Ondan da aldığım parayı ödemedim. Buse’nin Levent ofisinde elden teslim aldım” diye konuştu.

‘Arda’ya 5 koyup 10 alıyorsun’ dedim

Arda Turan’ın kendisine çok yardımcı olduğunu anlatan E. “Florya şube müdürü olduğum dönemde Galatasaraylı tüm futbolcuları tanıdım. Bir gün Arda Turan’ı aradım. Ve şubeye davet ettim. Kendisine ‘bir fon var. 5 koyup 10 alıyorsun. Ancak acil para gerekli’ dedim. Arda Turan bana çok yardımcı oldu. Yurtdışında para getirdi. Evini satıp bana para getirdi. Hatırladığım kadarıyla 6 milyon lirasını (6 milyon dolar olmalı. D. G.) almıştım. Ancak bu zamana kadar ödeme yaptım. Anaparayı ödedim. Vaat ettiğim fazladan parayı ödeyemedim” şeklinde konuştu.

Kimden ne kadar aldı?

E., spor camiasının yanı sıra farklı mesleklerden birçok kişiden de para aldığına anlattı. Buna göre E., Dermatolog Evrim Pınar Güzel’den 400-500 bin dolar aldı. Nuray Şengüler’den 12 milyon TL, Bozcaada’daki evinin mimarı İbrahim Kocabaldır’dan 140-150 bin dolar, Nurettin Gözaçan ile oğlu Uğur Gözaçan’dan 200-250 bin dolar, Melis Öztürk Şenel’den 160 bin dolar, soyadını belirtmediği Nazlıcan isimli bir kişiden 600 bin dolar aldı.

Zorla senet alan oldu

“Kendilerinden para aldığım çoğu insan anaparayı ödedim” diyen E. ifadesinin devamında dikkat çeken ayrıntılar anlattı: “Vaad ettiğim parayı alamadıkları için beni daha da sıkıştırdılar. Bu olay nedeni ile benden zorla senet alanlar oldu. Fakat çok para ödediğim insanlar oldu. Çok insan zengin ettiğim olmuştur.”

Borçtan kurtulmak isterken hata yaptım

İfadesinde çok pişman olduğunu, yaptıkları nedeniyle utandığını söyleyen E., “Bir ailenin tek çocuğuydum. Hep varlık içinde büyüdüm. 2010’da aldığım o hisse senedi nedeniyle içine düştüğüm borç batağından kurtulmak için çok hatalar ettim. Geçen hafta yaşamıma son vermeyi düşündüm. Ama onu da beceremedim” dedi.

Bu arada, tutuklanan bankacı Seçil E’ın, Fatih Terim’in avukatı Candaş Gürol ile kısa süreli bir duygusal ilişki yaşadığı anlaşıldı.

Halktv.com.tr muhabirinin ulaştığı Av. Gürol “3-4 aylık bir ilişkimiz oldu. Ancak geçen şubat ayında ayrıldım. Ben de şoke oldum” diye konuştu.

Önceki İçerikBülent Tulun: İcardi ”Galatasaray’da kalıyorum” derse PSG’nin vermeme şansı yok. 10 milyon Euro’ya iş biter
Sonraki İçerikbeIN Sports’ta zam isyanı. Çalışanlar eylem yapmaya hazırlanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz