Galatasaray’da ‘rapor’ krizi: Hamzaoğlu’ndan yönetime tepki

Galatasaray yönetimi, ligde ve Şampiyonlar Ligi’nde alınan sonuçlardan sonra teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’ndan takımın son durumu ile ilgili ayrıntılı bir rapor istemişti. Bu durum karşısında yönetimin tavrına tepki gösteren Galatasaray Teknik Direktörü Hamzaoğlu, herhangi bir rapor göndermedi. Sarı kırmızılı yönetim, Genel Sekreter Fatih İşbecer imzalı yazıyı Futbol Direktörü Cenk Ergün’e ulaştırmıştı. Ancak Florya’dan TT Arena’ya beklenen rapor ulaşmadı. Galatasaray Yönetimi, öğle saatlerinde TT Arena’da toplandı. Talep edilmesine rağmen rapor vermeyen Hamza Hamzaoğlu için bir karar alınmadı. Ancak Sportif AŞ Yöneticisi Mehmet Özbek’in Florya’ya gidip Hamzaoğlu ile yüz yüze görüşmesi kararlaştırıldı. Şu an itibariyle ne yönetimin Hamzaoğlu’nu gönderme kararı ne de Hamzaoğlu’nun istifası olmasa da Florya’da yapılacak görüşmeden sonra nasıl bir karar çıkacağı belirsiz. (ntvspor)

—–

Hamzaoğlu: Önümüzü tıkamak istiyorlar

Galatasaray’da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ve Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin son dönemde yaşanan gelişmeleri GSTV’de değerlendirdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, yönetimin kendisinden talep ettiği raporun rutin olduğunu ve Başakşehir maçına konsantre olmak adına bu raporun önümüzdeki hafta iletileceğini belirtirken, basında çıkan haberlerin önlerini tıkamak adına yapıldığını söyledi. Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin ise yönetim olarak hocalarına güvendiklerini kaydetti.

“BUNLARA HEM ÜZÜLÜYORUM HEM SEVİNİYORUM”
Basında çıkan haberlere anlam veremediğini belirten Hamza Hamzaoğlu, “Kulübünün rutin bir şeyi, gereksiz yere büyütüldü. Şimdi bizim yönetim kuruluyla sezon başından beri rutin olarak her maçtan sonra, 15 günlük periyotlarla, yönetime rapor halinde gidişat bilgisi verelim ve bu sistemi oturtalım diye konuşuyorduk, bugüne kadar da veriyorduk raporu, yönetim de dün böyle bir talepte bulundu. ‘Başakşehir maçı olduğu için ancak önümüzdeki hafta verebilirim’ dedim, maalesef çok farklı yerlere çekildi. Bunlara hem üzülüyorum, hem de seviniyorum.
Üzülüyorum çünkü gereksiz polemiğe çekiyorlar, seviniyorum, demek ki gücümüzün farkındalar, bizden daha iyi biliyorlar ne yapabileceğimizi ve önümüzü tıkamak için bunlara başvuruyorlar. Bunların olacağını bekliyorduk. Mutlu olmasını da beklemiyoruz birçok kesimin. Emin adımlarla gideceğiz, sezon sonunda da camia olarak sevinci birlikte paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

“HOCAMIZIN ARKASINDA OLDUĞUMUZU HERKES BİLİYOR”
Galatasaray Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin ise, “Sayın başkanımız ve yönetim kurulu olarak camiaya ve kamuoyuna saygımızı iletiyoruz. Rutin bir taleptir, kendisine ilettik, kendisi de belirtiği gibi, Başakşehir maçına konsantre olduğu için süre istemiştir. Önümüzdeki hafta bu rutin raporu, idari ve teknik olarak iletecek, sıkıntımız yok, her şey iyi gidiyor. Hocamızın da dediği gibi biraz bizi kıskanıyorlar gibi. Yarın maçımızı oynayacağız ve yolumuza devam edeceğiz, yönetim olarak hocamızın arkasındayız. İnşallah arzuladığımız hedeflere ulaşacağız. Ortak açıklama yapma gereği duyduk, kamuoyunun ilgisine sunmak istiyoruz” yorumunu yaptı. (gstv)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here