Şimdi tamam da ya gelecek…

 

Aziz Yıldırım’ın yıllar önce verdiği bir röportaj gözümün önüne geldi.

Muhabir soruyor: “Andriy Shevchenko’yu alacakmışsınız başkanım, ne diyeceksiniz bu konuda?”

Aziz Yıldırım’ın cevabı “Andriy Shevchenko’yu alabilirim ama Aziz Yıldırım olarak. Bu transfer Fenerbahçe’ye hiçbir şey kazandırmaz. Hatta Fenerbahçe’yi çok geri götürür. Bizim kulübün ekonomisi bu futbolcuyu almaya yetmez” oluyor. Yanlış hatırlamıyorsam o zamanlar Andriy Shevchenko Milan’da oynuyor ve formunun zirvesinde. Fiyatı ise 40-50 milyon dolar arası.

Gel zaman git zaman Ünal Aysal Galatasaray’ın Başkanı oldu. Drogba, Sneijder gibi yıldızları kendi tabiriyle “Çilek”leri aldı. Türkiye şartlarına göre üst düzey bir kadro kurdu. Bunların hepsini Aziz Yıldırım’ın deyimiyle Galatasaray değil, Ünal Aysal olarak gerçekleştirdi.

Peki başarı geldi mi? Geldi… İki yıl üst üste şampiyon oldu Galatasaray. Sadece futbola değil basketbola da yatırım yaptı. Kadın basketbolcular finalde hem de Fenerbahçe’yi yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. Erkek basketbol takımı ligde yıllar sonra şampiyonluğa ulaştı.

Bunların hepsi taraftarı fazlayısla mutlu etti.

Şimdi genç yaşlarda olan Galatasaraylı taraftarlar önümüzdeki yıllarda da şampiyonluklar isteyecek. Ekonomisi bozuk olan bir takım bunu nasıl başaracak? Sneijder, Melo, Muslera gibi maliyetli oyuncular elde tutulabilecek mi?

Bugünkü durumda futbol takımının, basketbol takımının ve diğer amatör branşların ekonomik durumları ortada.

Sonuç; 900 milyon TL civarı borç var…

Ünal Aysal’ın bu transferleri belki de Galatasaray’ın 5 hatta 10 yılını feda etmesine sebep olacak. Taraftar başarı varken mutlu olur ama başarısızlıkta hesap sormayı da iyi bilir. Aysal artık kulübün başında değil… Duygun Yarsuvat da gelirken “Sadece 8 aylığına geldiğini” üstüne basa basa söyledi. Yarınlarda Galatasaray’ın başında olacak yöneticilere Allah kolaylıklar versin…

Önceki İçerikTSYD şubelerinde Trabzon dışında kongreler tamamlandı
Sonraki İçerik“Şimdi okullu olduk, sınıfları doldurduk…” Ordusporlu 14 futbolcu sabah sınava, akşam maça çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz