Geçtiğimiz aylarda borç yapılandırmasıyla gündeme gelen Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal ve eski eşi Ahu Kerimoğlu Hotel Les Ottomans’ı satışa çıkardı.

Geçtiğimiz aylarda İtalyan Ansaldo Energia ile Ünal Aysal’ın sahibi olduğu Unit Investment NV’nin ortaklığındaki Yeni Elektrik Üretim A.Ş’nin bankalarla kredi yapılandırmasına gitmeye hazırlandığı haberleri medyaya yansımıştı.

Patronlardunyasi’nin haberine göre otel, Ünal Aysal’ın eski eşi Ahu Kerimoğlu tarafından, 1935’te yanan Kuruçeşme’deki tarihi Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı’nın restore edilmesiyle 2006 yılında açılmıştı.

Uzun yıllar Ahu Kerimoğlu’nun işlettiği otel, İstanbul Boğazı’nın simge yapılarından biri haline gelirken yatırımcıların da gözünü kamaştırıyor.

Otelin 1,5 milyar TL’lik fiyattan satışa çıkarıldığı belirtiliyor. Türk, Katarlı ve Arap yatırımcıların oteli satın almak üzere görüşmeler yürüttükleri ifade ediliyor.

Hotel Les Ottomans Genel Müdürü ve aynı zamanda Ünal Aysal’ın damadı olan Mehmet Kırklar ise şu anda otelin satış masasında olmadığını ancak uygun bir fiyat verilmesi halinde satılabileceğini söylüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here