Şampiyonluk yarışından, Galatasaray‘a, milli takımdan, yabancı kuralına kadar Tivibu Spor’dan Çiğdem Günal’a birçok konuda açıklamada bulunan Buruk, “Uzun yıllar Galatasaray’da emek sarf ettim. Çok fazla kupa kazandım. Büyük başarılar yaşadım. Başakşehir ile yakaladığım başarının ardından Galatasaray ile adımın anılması gayet normal. Ama ülkemizin en başarılı teknik adamı diyebileceğimiz insan şu an Galatasaray’ın başında. Galatasaray Hocalığına aday gösterilmek benim için mutluluk verici” dedi.   

“YAZA KADAR DİNLENECEĞİM”

Çalışma temposunu özlediğini de söyleyen Buruk, “Bundan önce hep çalıştım. Ara vermeden çalıştım. Bu süreç bana iyi geldi diyebilirim. Yaz ayına kadar kendimi yenilemiş şekilde ve istediğim tarzda bir proje olursa tekrardan işin içine girmeyi istiyorum” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYONLUĞA İNANDIRDIM”

Başakşehir’in kendisi için orada çalışmadan önce de çok değerli bir takım olduğunu ifade eden Buruk, “Başakşehir çok değerli bir kulüp. Çalıştıktan sonra da aynı şeyleri söyleyeceğim. Çok güzel hatıralarla oradan ayrıldım. Başakşehir 3 sezon boyunca hep şampiyonluk yarışında olmuş ancak hiç şampiyon olamamış bir takımdı. Ben ilk geldiğimde takım üzerinde olumsuz bir hava vardı. Bunun nedeni bir önceki sene şampiyonluğu kaybeden oyuncu grubunun olmasıydı. Tekrar aynı şeyi mi yaşayacağız düşüncesi bulunuyordu oyuncularda. Bunları değiştirmemiz süre aldı. Şampiyonluğu yaşamak büyük özgüven gerektiriyor. Ben oyuncuları mental olarak şampiyon olabileceğimize inandırdım.

“Şampiyonlar Ligi’ni oynamak en büyük hayalimdi. Bu sezon bunu yaşadım. Son PSG maçını saymazsak, diğer maçlarda özgüven olarak iyi bir intiba bıraktığımızı düşünüyorum. O takımlarla başa baş oynamak bizi ayrıca mutlu etti. Silik ve korkak bir takımımın olmasını istemem. Şampiyonlar Ligi’nde de bu şekilde kendine güvenen, savunma yapmayan bir takım çıkardık” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here