Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, TRT Spor’da yayınlanan özel programa katıldı ve çarpıcı açıklamalar yaptı. Çebi, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un “Algı yapıyorlar” iddiasını da cevapladı.

Ahmet Nur Çebi, “Bir spor kulübü başkanı maç çıkışında bizim algı yarattığımızı söylüyor. Eğer biz algı yaratsaydık, Sivasspor maçı öncesi yaratırdık. O günkü söylenenleri kınıyorum. Galiba kendileri algı yaratmaya çalışıyor. Kasımpaşa maçından sonra Ali Koç’un sadece Beşiktaş’ı hedef alan konuşmaları, sonrasında Rizespor maçından sonra hiç konuşmaması Galatasaray ile bir dostluğun başlangıcının sinyalini veriyordu. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın dostluğu inşallah ilk yapacakları maçtan sonra da devam eder. Biz her takımın 2. takımı olduğumuz için her takımla dostluk ilişkimiz var. Bunun olmasını destekleriz biz” dedi.

‘Galatasaray’ın yaptığı algının ta kendisi’

Ardından Galatasaray’a yönelik eleştiride bulunan Çebi, “Algı yaratılmaktan bahsediliyor. Galatasaray’ın hakem performansı incelemesi algının ta kendisi oluyor. Bunu federasyon yapıyorken bir kulübün yapmasını doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

Çebi’den Ali Palabıyık için sert mesaj

Çebi, TRT Spor’daki programda hakemlerle ilgili de şöyle konuştu: “Türk hakemlerine güveniyoruz ama bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Gençler hata yapsın, onlar bizim geleceğimiz ancak hala eski hakemlerde ısrar var.

(Ali Palabıyık’ın devre arasına kadar maç yönetmeyeceği iddiaları hakkında) Geç bile kalınmış. Bizim canımız yandıktan sonra başkasının canının yanmasına gerek yoktu.”

‘Hakemler puanı düşer diye VAR’a gitmiyor’

VAR sisteminden memnun olmadığını dile getiren Ahmet Nur Çebi, “İlk çıkınca ben çok sevinmiştim çünkü hakemler de insan. Birçoğu hatalı maç yönettikten sonra üzülüyor. Ama VAR her geçen gün daha az fayda sağlamaya başladı. VAR’a giden hakemin puanı siliniyor. Bundan dolayı da VAR’a gitmiyorlar” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here