Kadınlar Futbol Ligi’nde mücadele etmeye hazırlanan Galatasaray ile Fenerbahçe, önümüzdeki hafta derbi maçta karşı karşıya gelecek. İki kulüpten yapılan ortak açıklamaya göre, kadın futbolunun ilk derbisi 7 Aralık Salı günü Nef Stadyumu’nda oynanacak.

Amaç derbiyle kadına şiddet sorununa dikkat çekmek

Ezeli rakipler bu tarihi karşılaşmayla beraber anlamlı bir duruş sergileyecek. Mücadelenin amacı, “Kadına şiddete son” mesajı vermek. Derbiyle ilgili Galatasaray ve Fenerbahçe’den yapılan ortak açıklama şu şekilde:

Biz Türkiye’nin en büyük spor kulüpleri, milyonlarca taraftarımızla sporun en önemli iki markası olarak;

1909 yılında başlayan ezeli rekabetimizi, şimdi eşsiz bir amaçla taçlandırıyoruz…

Kadınlara uygulanan her tür şiddeti,

Kadınlara ve kız çocuklarına karşı ayrımcılığı,

Cinsiyetçi yaklaşımları ve söylemleri,

Eşitsizliği, Haksızlığı ve Adaletsizliği REDDEDİYORUZ!

Bu konuda toplumsal farkındalık yaratmak için; yıllardır kadınların toplumsal ve ekonomik hayatta katılımına projeleri ile öncülük eden The Coca-Cola Company’nin desteğiyle Fenerbahçe ve Galatasaray Kadın Futbol Takımlarımızı ilk kez bir araya getiriyoruz.

Bu maçın tek galibinin “Kadınlar ve Türk Sporu” olacağını biliyoruz!

Fenerbahçe ve Galatasaray Spor Kulüpleri Kadın Futbol Takımlarımız, bu amaç için 7 Aralık 2021 Salı günü saat 19.00’da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda ilk maçlarını yapacaklardır.

İkinci maç, 2022 yılında belirlenecek bir tarihte Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynanacaktır.”

Bı arada Futbolmedya’nın edindiği bilgiye göre Galatasaray ile Fenerbahçe kulüplerinin NEF Stadyumu’ndaki maçta tribünleri yüzde 50- yüzde 50 ayırma talebinde bulundu ancak bu talebin TFF’den geri döndü. İki kulübün bu dostluk maçının ezeli rekabette bir çığır açması için taleplerinde ısrarcı olduğu belirtildi.

Önceki İçerikHarry Kewell: Türk taraftarı gibisi yok. Kulübü için canını bile verebilir
Sonraki İçerikGalatasaray’a Tahkim şoku! Terim’e verilen 6 maçtan men ve 59 bin TL para cezası için yapılan itiraz reddedildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz