Yusuf Namoğlu’ndan Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya açıklaması geldi

GalatasarayAtiker Konyaspor karşılaşmasındaki tartışmalı penaltı kararı sonrasında ikinci bir değerlendirmeye kadar maç verilmeyecek olan hakemler Hüseyin Göçek ile Halis Özkahya hakkında, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu açıklama yaptı.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, Hüseyin Göçek ile Halis Özkahya’nın dinlendirilmesinin hakemleri yok etmek değil, kazanmak amaçlı olduğunu söyledi.

Her hafta salı günü durum değerlendirmesi yapıldığını dile getiren Namoğlu, “Son oynanan Galatasaray-Atiker Konyaspor maçıyla ilgili de değerlendirmede bulunduk, iki arkadaşımızı (Göçek ve Özkahya) hatalı bulduk. Bu nedenle bir süre maç almamaları kararını aldık. Bu aynı zamanda VAR sistemini koruma amaçlı. Çünkü Türkiye Futbol Federasyonu bu sisteme büyük yatırım yaptı. Bu nedenle hata yapan kim olursa olsun cezasını alacaktır” diye konuştu.

Hakemlere düdüğünü astırmak gibi bir düşüncelerinin bulunmadığını belirten MHK Başkanı, “Hakem kolay yetişmiyor. Hele FIFA hakemleri bugünlere kolay gelmiyor. Biz yok etme değil, kazanma amaçlı olarak bu tip cezaya başvuruyoruz. Biliyorsunuz hakemlerimiz sözleşmeli. Nasıl maç başına para alacaklarsa, dinlendirildiklerinde de cezalarını çekecekler. Başarılı olan daha çok maç alır” ifadelerini kullandı.

SERDAR AZİZ VE MUSTAFA CENGİZ PFDK’DA

Bu arada Hüseyin Göçek’e penaltı kararı sonrası top fırlattığı için kırmızı kart gören Serdar Aziz ile GSTV’de TFF’yi eleştiren Mustafa Cengiz PFDK’ya sevkedildi.

 

Önceki İçerikBahis ihalesine tek şirket girdi… İnteltek 10 yıl için 200 milyar TL önerdi…
Sonraki İçerikOkuldaki camların kırılışı, Galatasaray’ın doğuşu demek… Melih Şabanoğlu, Türkiye’de futbolun erken çağına ışık tutuyor…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz