Galatasaray’da seçim iptal edildi

Galatasaray ‘da sıcak saatler yaşanıyor. Sarı kırmızılılarda dün Fırat Develioğlu, üst mahkemeye giderek tedbir kararının devamını istemişti. Bugün İstinaf Mahkemesi seçimli genel kurulla ilgili kararını verdi. Mahkeme, sarı kırmızılılarda 30 Nisan Cumartesi (yarın) gerçekleşmesi planlanan seçime tedbir kararı koydurdu. Bu gelişme sonrasında Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu’nun başkan adayı olduğu seçim iptal edildi.
Galatasaray Başkanı Burak Elmas, dün yaptığı açıklamada seçim iptali kararı çıkarsa süreci kolaylaştırmak için istifa edeceğini açıklamıştı.

METİN ÖZTÜRK’TEN AÇIKLAMA

Sarı kırmızılı takımda yarın gerçekleşmesi planlanan ancak mahkeme tarafından tedbir kararı konulan seçim ile ilgili başkan adaylarından biri olan Metin Öztürk’ten açıklama geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Öztürk “Mahkeme mahkeme koşup, bitmeyen bir ahlaksızlıkla Galatasaray’ın geleceği ile oynayanları ve arkasındakileri biliyoruz. Yazıklar olsun kalıbınıza.” şeklinde sert sözler sarf etti.

YUSUF GÜNAY: HUKUKA AYKIRIDIR

Galatasaray Eski Başkan Yardımcısı Yusuf Günay yaptığı paylaşımla “İstinaf Mahkemesi’nin yarın yapılacak olan seçimi durduran tedbir kararı hem esas, hem de usul yönünden açıkça hukuka aykırıdır.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

  1. Asliye Mahkemesi, Galatasaray’ın 26 Mart’ta yapılan mali genel kurulun iptali ve 30 Nisan’da gerçekleşecek seçim için ihtiyati tedbir kararı vermişti.

Valilik, 26 Mart’da düzenlenen olağan mali genel kurulda usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle dava açmış ve 10. Asliye Mahkemesi, 30 Nisan 2022’de gerçekleşmesi beklenen olağanüstü seçimli genel kurul toplantısının tedbiren durdurulmasına karar vermişti.

Önceki İçerikKerem Aktürkoğlu: Başakşehir’de 4 yılım çalındı! Abdullah Avcı’yı ve o dönemi unutamıyorum…
Sonraki İçerikKadın boksunun kalbi İstanbul’da atacak! Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası’nın basın toplantısı TSYD’de yapıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz