Galatasaray’da başkanlık seçimi 3 aday arasında olacak.
Galatasaray Divan Başkanı İrfan Aktar, bugün 18.00’de sonna eren başvuru süresi sonrası yaptığı açıklamada, “Üç adayımız var. Turgay Kıran, Dursun Özbek ve Ahmet Özdoğan. Listelerini kontrol edeceğiz, pazartesi akşamına kadar da açıklayacağız” dedi.
Galatasaray seçimi 23 Mayıs’ta yapılacak. Başkanların seçimdeki oy pusulası renk seçimi ise 11 Mayıs pazartesi saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı ve yeni seçimdeki başkan adayı Dursun Özbek, listesindeki isimleri açıkladı.

Özbek’in yönetim kurulu listesinde Cengiz Özyalçın, Nasuhi Sezgin, Eşref Alaçayır, Cüneyt Tanman, Can Topsakal, Fatih İşbecer, Tayfun Demir, İsmail Sarıkaya, Ural Aküzüm, Tarık Taşar, Alper Narman, Murat Atay, Ali Yüce, Burçin Aslan, Selim Arda Üçer bulunuyor.

Özbek, güçlü bir listeyle seçime gireceklerini belirterek, “Listemiz genç ve başarılı isimlerden oluşuyor. Galatasaray’a yararlı olacağını düşündüğümüz bir liste. Galatasaray’ı mümkün olduğu kadar yukarı taşıyacak bir liste. Hepsini tanıyorum, alanlarında son derece başarılı isimler. Önümüzde seçim için aşağı yukarı 20 gün bulunuyor. Bu sürede de tanıtım çalışmaları yapacağız ve projelerimizi anlatacağız” diye konuştu.

Galatasaray Kulübü’nde başkan yardımcısı Dursun Özbek’ten sonra Ahmet Özdoğan ve Turgay Kıran da kulübün 23 Mayıs’ta yapılacak seçimli olağan genel kurulunda başkan adaylığı için başvurularını yaptı.

Ahmet Özdoğan’ın yönetim kurulu listesinde Varol Ziya Dereli, Tuncay Çobanoğlu, Ali Fatinoğlu, Dinçer Azaphan, Zafer Pınarcık, Ömer Tümay, Muzaffer Oflaz, Emre Erdoğan, Fatih Akgün, Emin Eminoğlu, Mehmet Yıldırım, Mehmet Akif Aygün, Serhat Özalemdar, Metin Tayfun İşeri, Oben Aybars Kuday bulunuyor.

Ahmet Özdoğan genelde iş adamlarından kurulu bir liste ile seçime giriyor. Özdoğan’ın listesindeki en önemli isimlerden biri Varol Ziya Dereli. Özdoğan ayrıca Dinçer Azaphan, Zafer Pınarcık ve Emre Erdoğan gibi etkili isimler ile seçimde yer alacak. Özoğan’ın listesinde bulunan Neslihan Cengiz, Bedri İlhan Tüzün ve Tankut Hülagü ise yeterli kıdemleri olmadığından liste dışında kaldı.

KIRAN’DAN SON DAKİKA DEĞİŞİKLİĞİ
Turgay Kıran’ın teslim ettiği yönetim kurulu listesinde ise Tayfun Akgüner, Ömer Kayalıoğlu, Vildan Taştop, Erdal Aslan, Levent Karadeniz, Ulvi Süvarioğlu, Taylan Özen, Orhan Sürek, Ozan Korkut, İbrahim Bozan, Pelin Atılgan Çobanoğlu, Edip Önder, Okan Böke, Saruhan Sarman ve Eren Tapan yer alıyor.

Turgay Kıran’ın yönetim kurulunda yer verdiği Eren Tapan’ın aidatını geç ödemesinden dolayı listeden çıkartılacağı, yerine 4 Nisan Pazartesi gününe kadar başka bir ismin alınacağı kaydedildi.

Bu arada Dursun Özbek’in 376, Ahmet Özdoğan’ın 128, Turgay Kıran’ın da 104 üyenin imzasıyla adaylık başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here